Radosław Majecki może zadebiutować w Ligue 1.

i

Autor: Press Focus Radosław Majecki może zadebiutować w Ligue 1.

Polski bramkarz będzie miał problemy z regularną grą? Jego klub ściąga golkipera Bayernu

2021-06-28 17:20

Radosław Majecki może mieć problem z grą w AS Monaco. Klub z Księstwa postanowił wypożyczyć Alexandra Nuebela, ostatnio etatowego rezerwowego Bayernu Monachium. Bawarczycy z pewnością nie decydowaliby się oddawać go do Monako, gdyby nie mieli pewności, że tam dostanie szansę na regularną grę. Niemiec ma spędzić w Ligue 1 najbliższe dwa sezony.

Nuebel w Monachium miał misję niemożliwą do wykonania, zabrać miejsce w bramce Manuelowi Neuerowi. Były golkiper Schalke miał się uczyć od Neuera bramkarskiego fachu, ale to mu przestało wystarczać. Chce grać. Minuty między słupkami ma mu umożliwić AS Monaco. Obecnym szkoleniowcem ASM jest Niko Kovac, jeszcze niedawno trener mistrzów Niemiec.

- Cieszymy się, że udało się ten ruch zrealizować. Alexander jest świetnym bramkarzem, w przeciwnym razie Bayern nie dokonałby wcześniej takiego wysiłku, aby go pozyskać - powiedział chorwacki szkoleniowiec.

To jest największa gwiazda reprezentacji Szwecji, która nie dosięgała nogami do ziemi. Alexander Isak bez tajemnic

EURO 2020: Szwecja 3-2 Polska. Kulisy spotkania l Futbologia

Przeprowadzka Nuebela na Stade Louis II to może być zła informacja dla Radosława Majeckiego. W zeszłym sezonie zagrał tylko siedem spotkań w barwach AS Monaco, w czterech z nich zachował czyste konto. Ten sezon miał wzmocnić jego pozycję w drużynie. Bayern co prawda oddał Nuebela na rok do Monaco, ale zastrzegł sobie, że wypożyczenie może przerwać.

Cristiano Ronaldo znów to zrobił! Kibice są WŚCIEKLI, takie zachowanie nie przystoi kapitanowi

Alexander Nuebel w Bayernie jest od lipca 2020 roku. Do Schalke trafił na zasadzie wolnego transferu. W barwach „Die Roten” za wiele nie pograł - tylko cztery spotkania, w których tylko raz zachował czyste konto. Jego kontrakt z Bayernem obowiązuje do 2025 r.

Najnowsze