Robert Lewandowski, Fernando Santos

i

Autor: Cyfra Sport Robert Lewandowski, Fernando Santos

Przemysław Ofiara: W Pradze Santos i Lewandowski powalczą o wiele więcej, niż tylko trzy punkty [KOMENTARZ]

2023-03-23 12:49

Teoretycznie najtrudniejszy mecz eliminacji do Euro 2024 przypadł już na początek. Nowy selekcjoner Fernando Santos (69 l.) i kapitan Robert Lewandowski (35 l.) muszą zrobić wszystko, by przywieźć z Pragi trzy punkty. Porażka (odpukać!) i pogorszy na starcie sytuację, i zepsuje i tak już nadwątloną atmosferę w drużynie. Mecz Czechy - Polska już w piątek o 20:45.

Nie ulega wątpliwości, że reprezentacja Polski nie ma ostatnio dobrej prasy. Wprawdzie biało-czerwoni wyszli z grupy na mundialu (po raz pierwszy od 1986 roku), ale kibiców zmęczył styl gry drużyny, a dobiła – afera premiowa. Nowy selekcjoner Fernando Santos ma nie tylko obudzić drzemiący w zespole potencjał, ale również poprawić fatalną atmosferę wokół drużyny narodowej.

Zadanie nie będzie proste. Na pierwszy ogień mecz z mocnymi i nieobliczalnymi Czechami na wyjeździe. Dodatkowo reprezentacja przetrzebiona kontuzjami (brak m.in. Kamila Glika czy Arkadiusza Milika).

Czechy - Polska. Eliminacje do mistrzostw Europy 2024

Ale z drugiej strony jeśli zacząć odwracanie złej passy wokół reprezentacji Polski to właśnie na wymagającym terenie. Wydaje się, że po zimowym zastoju do formy wraca Robert Lewandowski, dla którego Euro 2024 może (ale oczywiście nie musi) być ostatnim turniejem w reprezentacyjnej karierze. Dodatkowo – turniejem rozgrywanym w Niemczech, które Lewandowski zna jak własną kieszeń.

I dla „Lewego”, i dla Santosa mecz z Czechami wydaje się arcyważny. Dlatego koniecznie trzeba go wygrać. Kapitanie, trenerze, prowadźcie na niemieckie Euro!

Świątek czy Lewandowski? Pytamy Czechów o nasze gwiazdy
Sonda
Kto wygra mecz Czechy - Polska?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze