Kamil Glik

i

Autor: MAREK ZIELINSKI / SUPER EXPRESS Kamil Glik

PZPN idzie na wojnę po meczu z Anglią! Oskarżyciele Glika już mogą się bać

2021-10-15 19:29

W ostatnich dniach oficjalnie opublikowano informację o zamknięciu postępowania przez FIFA względem Kamila Glika, który po meczu Polska - Anglia został oskarżony o rzekomy rasizm względem jednego z angielskich piłkarzy. Żadne dowody na winę piłkarza się nie znalazły, ale to nie koniec. Polski Związek Piłki Nożnej idzie na wojnę i chce ukarania winnych kłamliwych oskarżeń!

Starcie Polaków z Anglikami na PGE Narodowym w Warszawie zostało rozegrane w pierwszych dniach września. "Biało-czerwoni" nie mieli się czego wstydzić - na boisku nie byli gorsi od wicemistrzów Europy i czwartej drużyny świata, remisując z nią 1:1 po golach Harry'ego Kane'a oraz Damiana Szymańskiego. Wielkim echem odbiła się jednak sytuacja, po której zrobiło się głośno po ostatnim gwizdkim sędziego. Mowa o - jak się okazało kłamliwych - oskarżenich pod adresem obrońcy polskiej drużyny, Kamila Glika.

Polscy kibice zaatakowani w Albanii - ZDJĘCIA

Zobacz też: Najman zadał Bońkowi jedno pytanie. Odpowiedź może wywołać wielkie domysły

FIFA przez kilka ostatnich tygodni przyglądała się sprawie i wnikliwie badała, czy Kamil Glik nie zachował się nieodpowiednio. Musiała to uczynić właśnie światowa federacja, jako że spotkanie było rozgrywane pod jej egidą w ramach eliminacji do mistrzostw świata. Ostatecznie postawiono sprawę jasno - Polak nie jest winny zarzucanmu mu czynowi, nikogo nie obraził rasistowsko, co zresztą sam od początku podkreślał. I tu sprawa mogłaby się zakończyć, ale PZPN postanowił jednak nie odpuścić tak łatwo.

Zobacz też: Nie uwierzycie, ile trzeba zapłacić za wodę w restauracji u Lewandowskiego. Będziecie zadziwieni, mamy dokładne menu

Jak widać w powyższym wpisie, prezes związku - Cezary Kulesza - postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. FIFA otrzyma wniosek o ukaranie winnych wystosowania kłamliwych oskarżeń pod adresem Kamila Glika. Taka postawa sternika PZPN wzbudziła entuzjazm kibiców. Nawet jeśli bowiem piłkarz oficjalnie został bowiem oczyszczony ze wszelkich przewinień, to negatywna otoczka, którą wokół niego wykreowała cała sprawa, z pewnością nie jest niczym przyjemnym. I właśnie z tego względu Kulesza postanowił nie puścić tego płazem.

Zobacz też: Robert Lewandowski odejdzie z Bayernu? Niepokojące doniesienia, agent Polaka ma na niego plan

Sonda
Czy Paulo Sousa powinien zostać zwolniony po porażce na Euro 2020?
Mateusz Borek o SKANDALU w meczu z Albanią. Mówi o DESZCZU BUTELEK
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze