PZPN przegrał w sądzie z kibicem! Związek będzie musiał zapłacić odszkodowanie

2021-10-20 14:07
PZPN
Autor: Cyfra Sport

Po wielu latach sądowych batalii kibic Legii Warszawa wygrał z PZPN-em sprawę o odszkodowanie za obrażenia, jakie odniósł w trakcie finału Pucharu Polski w 2016 roku. Kibic został poparzony racą i jego zdaniem winę za tę sytuację ponoszą organizatorzy, czyli PZPN. Sąd II instancji oddalił apelację związku i utrzymał poprzedni wyrok, nakazujący wypłatę odszkodowania.

Do sytuacji, w której ucierpiał kibic z Ząbek doszło w meczu Legia Warszawa – Lech Poznań w finale Pucharu Polski 2 maja 2016 roku. Fani obu drużyn użyli podczas meczu pirotechniki, jednak sytuacja w pewnej chwili wymknęła się spod kontroli i jednym z poszkodowanych został właśnie pan Krzysztof, któremu raca wpadła za koszulkę. Kibic poczuł okropny ból, a chwilę później stracił przytomność. gdy się ocknął, był już w punkcie medycznym, gdzie był opatrywany przez sanitariusza. Ten zeznał później, że musiał wydobywać z ciała kibica kawałki stopionej przez racę koszulki, a poparzeniu uległo 5% powierzchni ciała. Warto dodać, że taka raca pali się w temperaturze ok. 1600 stopni Celsjusza. Po całej sytuacji pan Krzysztof chciał pójść z PZPN-em na ugodę i domagał 10 tys. złotych odszkodowania. Związek nie zamierzał jednak płacić, więc sprawa trafiła do sądu, a poszkodowany zażądał już 25 tys. złotych. Sąd I instancji przychylił się do zdania kibica, że PZPN dopuścił się zaniedbań organizacyjnych, jednak zarządził nieco mniejszą karę – 15 tys. złotych. PZPN nie zamierzał się poddawać i złożył apelację. Wszystko wskazuje jednak na to, że w końcu będzie musiał zapłacić, bo ta, jak informuje portal WP Sportowe Fakty, została właśnie odrzucona.

Dramat po meczu Ligi Mistrzów! Zaatakowano kibica, walczy o życie w szpitalu

Sonda
Czy oprawy pirotechniczne powinny być zakazane?

PZPN będzie musiał zapłacić 15 tys. złotych odszkodowania

Wszystko wskazuje na to, że po decyzji sądu II instancji PZPN nie będzie miał innego wyjścia jak zapłacić rzeczoną kwotę. – Sąd wytknął organizatorom niewłaściwe przygotowanie imprezy. Mamy poczucie, że rozstrzygnięcie tej sprawy jest sprawiedliwe – oceniła Magdalena Sychowska, radca prawna reprezentująca kibica, cytowana przez WP SportoweFakty. Głos w tej sprawie zabrał także przedstawiciel PZPN-u, w którym zdążyły się już zmienić władze, więc problem został przez nie niejako odziedziczony.

Kompletna nowość w restauracji u Lewandowskiego. Sernik kosztuje drożej niż jedno piwko! Znamy cenę

- Szanujemy wyrok sądu. Kibice biorący udział w meczach organizowanych przez PZPN muszą mieć poczucie bezpieczeństwa. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby podobne sytuacje nie powtórzyły się w przyszłości - powiedział Piotr Szefer, dyrektor biura zarządu PZPN.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze