Radosław Majdan

i

Autor: CyfraSport Radosław Majdan

Były kadrowicz ma rację?

Radosław Majdan nie ma wątpliwości. To dlatego cudzoziemiec powinien prowadzić kadrę

Wszystko wskazuje na to, Fernando Santos będzie nowym selekcjonerem reprezenacji Polski. Portugalczyk przyleciał dziś do Warszawy, a jutro odbędzie się oficjalna prezentacja szkoleniowca. Były bramkarz kadry Radosław Majdan jest przekonany, że tylko cudzoziemiec może wyprowadzić drużynę narodową na prostą. Rozmawialiśmy z nim podczas gali tygodnika "Piłka nożna".

Nie karmi się plotkami

Były reprezentant Polski podkreślił, że ze spokojem oczekuje na wybór nowego szkoleniowca polskiej kadry. – Jeśli chcesz zadowolić środowisko, a przede wszystkim dobrze trafić, to wybór selekcjonera to praca, którą trzeba wykonać – przyznał Majdan w rozmowie z „Super Expressem”. – Chciałbym wiedzieć, co trener ma do powiedzenia, co wie o naszej reprezentacji, jaką ma wizję prowadzenia tej drużyny, jak zrecenzuje ostatnie mistrzostwa świata, z czym mieliśmy na nich problem. Tak to sobie wyobrażam. To powinien być cykl spotkań, rozmów, które podpowiedzą, który z trenerów będzie tym najlepszym wyborem. Dystansuję się od doniesień prasowych. Nie karmię się tymi plotkami, lecz czekam na konkretne stwierdzenie – zastrzegł.

Cudzoziemiec będzie autorytetem dla piłkarzy

Majdan twierdzi, że następcą Czesława Michniewicza w roli selekcjonera drużyny narodowej powinien zostać obcokrajowiec. – Uważam, że po tym kryzysie PR-owym, kadra potrzebuje kogoś, kto zrobi bardzo zdecydowane odcięcie i wprowadzi nas w nowy etap - zaznaczył. - Będzie autorytetem dla piłkarzy. Nasuwa się tutaj zdecydowanie nazwisko trenera z zagranicy. Przy całym szacunku dla polskich szkoleniowców, to nie są postacie, które znajdują angaż w zagranicznych klubach. Jednak Chorwaci czy Serbowie pracują w takich zespołach. Nasi trenerzy na razie w tych dobrych ligach się nie pokazują i jest im trudno o posadę. Stawiam na trenera z zagranicy – podsumował Majdan.

3. Radosław Majdan: Ujawnia najlepszego kandydata na selekcjonera. "Jego czas przyjdzie"
Sonda
Czy Fernando Santos byłby dobrym selekcjonerem reprezentacji Polski?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze