Marek Hamsik

Autor: Cyfrasport Marek Hamsik i Grzegorz Krychowiak

Reprezentacja Polski poznała ostatniego grupowego rywala na Euro 2020!

2020-11-13 7:29

Znamy skład wszystkich grup Euro 2020! Awans na przyszłoroczne mistrzostwa Europy po barażach wywalczyły Macedonia Północna, Słowacja, Szkocja i Węgry. To oznacza, że reprezentacja Polski w grupie E, oprócz Hiszpanii i Szwecji, zmierzy się z naszymi południowymi sąsiadami.

W finale barażu B na Windsor Park w Belfaście zmierzyły się Irlandia Północna i Słowacja. Stawką była gra w grupie E na przyszłorocznych mistrzostwach Europy.

Reprezentant Polski SKOMPROMITOWAŁ SIĘ doszczętnie! Puścił OKROPNEGO babola [WIDEO]

Mecz lepiej rozpoczął się dla gości, którzy objęli prowadzenie w 17. minucie. George Saville chciał zgrać piłkę głową do obrońcy, jednak przejął ją Juraj Kucka, który znalazł się sam na sam z bramkarzem i nie zmarnował takiej okazji. Słowacy długimi fragmentami skutecznie się bronili przed atakami rywali, jednak skapitulowali na trzy minuty przed regulaminowym czasem gry. Patrick McNair zagrał wówczas na piąty metr, gdzie pechowo swojego bramkarza pokonał Milan Skiniar. O awansie zdecydowała dogrywka. W 110. minucie po podaniu Kucki bezcennego gola strzelił Michal Duris!

Jan Tomaszewski UDERZA w Milika: Kadra to nie CARITAS! | Futbologia

Słowacja będzie pierwszym rywalem Polski podczas Euro 2020. Mecz odbędzie się 14 czerwca. w ekipie rywali nie brakuje polskich akcentów. W meczu z Irlandią Północną zagrali Lubomir Satka z Lecha Poznań i Samuel Mraz z Zagłębia Lubin. Na boisku oglądaliśmy także byłego piłkarza Legii Warszawa Ondreja Dudę, natomiast całe spotkanie na ławce przesiedział Robert Mazan, który w przeszłości zakładał koszulkę Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Legenda reprezentacji W PRZERAŻENIU BIJE NA ALARM. To koniecznie musi się zmienić! [WIDEO]

Euro 2020 z powodu pandemii koronawirusa zostało przełożone na przyszły rok. Turniej zostanie rozegrany w dniach 11 czerwca - 11 lipca na dwunastu stadionach w dwunastu miastach Starego Kontynentu.

Grupa A: Turcja, Włochy, Walia, Szwajcaria

Grupa B: Dania, Finlandia, Belgia, Rosja

Grupa C: Holandia, Ukraina, Austria, Macedonia Północna

Grupa D: Anglia, Chorwacja, Szkocja, Czechy

Grupa E: Hiszpania, Szwecja, Polska, Słowacja

Grupa F: Węgry, Portugalia, Francja, Niemcy

Quiz. Największe sukcesy piłkarskiej reprezentacji Polski z ostatnich lat. Pamiętasz je wszystkie?

Pytanie 1 z 10
11 października 2014 roku Polska pokonała Niemców 2:0 na Stadionie Narodowym. Bramki zdobywali...