Robert Lewandowski

i

Autor: Cyfra Sport Robert Lewandowski

Co z opaską kapitańską?

Robert Lewandowski nie będzie kapitanem kadry? Cezary Kulesza ze stanowczą reakcją. Prezes PZPN podsumował piłkarza

2024-02-23 9:13

Mecze reprezentacji Polski w barażach o mistrzostwa Europy zbliżają się wielkimi krokami. Pod koniec marca biało-czerwoni ostatni bój o Euro 2024 rozpoczną z Estonią, a następnie, jeśli wygrają, zmierzą się z Finlandią albo Walią. Przed tymi spotkaniami cieszy rosnąca forma Roberta Lewandowskiego, który znów regularnie zdobywa bramki. Nie brakuje jednak przeciwników napastnika, którzy domagają się, aby zawodnik stracił opaskę kapitana kadry. O tę kwestię zapytany został Cezary Kulesza.

Lewandowski bez opaski kapitana? Stanowcze słowa Kuleszy

Dużo krytyki pod adresem Roberta Lewandowskiego było w ostatnich miesiącach. Napastnik nie spisywał się tak, jak wielu oczekiwało i zarówno w barwach Barcelony, jak i reprezentacji Polski nie zdobywał bramek i notował słabe występy. Zwłaszcza po przegranych przez Polaków eliminacjach do Euro 2024 uderzano w kapitana kadry. Skrajne głosy sugerowały nawet, aby Michał Probierz poważnie zastanowił się nad powołaniem dla zawodnika, a nie brakowało również uwag, że Lewandowski nie powinien być kapitanem reprezentacji biało-czerwonych. Ten temat powraca jak bumerang i przeciwnicy piłkarza podnoszą go bardzo często. Na razie na żadną zmianę w tej kwestii się nie zapowiada.

Kulesza o roli Lewandowskiego w kadrze. Wymownie

Przede wszystkim dlatego, że rola i funkcja Lewandowskiego w kadrze jest niepodważalna i mimo gorszych miesięcy to wciąż lider biało-czerwonych. Wymownie o piłkarzu wypowiedział się Cezary Kulesza w rozmowie z "Faktem". Prezes PZPN został zapytany, czy Lewandowski straci opaskę kapitana. - Powierzyliśmy zadanie prowadzenia reprezentacji trenerowi i to on podejmuje decyzje o składzie i roli poszczególnych zawodników. Robert Lewandowski to cały czas jeden z najlepszych piłkarzy na świecie. Najlepszy zawodnik w historii naszego kraju - zaczął Kulesza.

- Ma doświadczenie, gra dobrze, jest skuteczny, ma charyzmę i wolę walki. Pozostali patrzą na niego. Ponadto z Michałem Probierzem ma dobre relacje, rozumieją się dobrze. Czy w tej sytuacji zmiana taka byłaby dla reprezentacji korzystna? - zapytał retorycznie prezes PZPN. Oponenci Lewandowskiego nie doczekają się więc na razie chwili, w której napastnik traci tę funkcję w kadrze.

Najnowsze