Inauguracyjny trening selekcjonera

Robert Lewandowski nie wziął udziału w pierwszym treningu Fernando Santosa. Tak Portugalczyk przywitał się z polskimi piłkarzami

2023-03-20 20:52

Już nie jedynie przygotowania, obserwacje i selekcja. Nowy trener reprezentacji Polski Fernando Santos w poniedziałek 20 marca w Warszawie odbył z podopiecznymi pierwszy trening na boisku. Kadra przeprowadziła zajęcia w okrojonym składzie, zabrakło między innymi kapitana drużyny narodowej Roberta Lewandowskiego.

To były inauguracyjne zajęcia praktyczne kadrowiczów pod okiem ich nowego opiekuna Fernando Santosa. Ćwiczyła tylko jedna grupa, a pozostali zawodnicy, zmęczeni po niedzielnych występach ligowych, mieli zajęcia regeneracyjne. Zajęcia na bocznym boisku Legii trwały około godziny. Uczestniczyło w nich kilkunastu piłkarzy.

Fernando Santos strzeże życia prywatnego. Tylko nieliczni wiedzą, co robiła jego żona w przeszłości

– Nie brali udziału zawodnicy, którzy jeszcze w niedzielę rozgrywali mecze ligowe w swoich klubach. Oni też przyjechali na obiekt Legii, ale uczestniczyli w zajęciach regeneracyjnych w budynku klubowym – wytłumaczył rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.

Lewy nie trenował, bo się regenerował

W tej drugiej grupie był m. in. kapitan Robert Lewandowski, który jeszcze w niedzielny wieczór wystąpił w meczu Barcelony z Realem Madryt (2:1). Łącznie na zgrupowaniu jest obecnie 24 piłkarzy.

Robert Lewandowski wkurzył się nie na żarty? To zachowanie piłkarza nie przejdzie bez echa! Dawno tak nie zrobił

Na wtorek zaplanowano trening już z udziałem wszystkich kadrowiczów obecnych w Warszawie. Początek o godz. 11, również na bocznym boisku Legii.

Biało-czerwoni rozpoczną eliminacje do mistrzostw Europy od meczu z Czechami w Pradze 24 marca, a trzy dni później podejmą w Warszawie Albanię.

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze