Cristiano Ronaldo

Autor: CyfraSport Cristiano Ronaldo

Liga Narodów

Ronaldo lepiej czuł się w Polsce. Wpadł w szał po meczu ze Szkocją, kamery uchwyciły każdy gest

2024-10-16 15:35

Piłkarska strzelanina na PGE Narodowym w Warszawie zepchnęła w cień wydarzenia w Glasgow. Polacy zremisowali z Chorwatami 3:3, a Szkoci nieoczekiwanie wywalczyli u siebie punkt w meczu z Portugalią. Goście do końca chcieli walczyć o trzy punkty i wydawało się, że będą mieć jeszcze ostatnią piłkę do dyspozycji i nagle wszystko się skończyło. Cristiano Ronaldo wpadł w szał, nie mógł zrozumieć, co się wydarzyło.

Wygrana w Glasgow zapewniłaby Portugalczykom awans do ćwierćfinału Ligi Narodów. Mecz w Glasgow skończył się jednak bezbramkowym remisem, wielki faworyt tej konfrontacji zawiódł i nie był już tak skuteczny, jak w sobotni wieczór w Warszawie.

Wściekły po ostatnim gwizdku był Ronaldo. Polakom strzelił gola, co zresztą fetowali nawet fani Biało-Czerwonych, ze Szkotami zagrał już duzo słabiej. Oddał cztery strzały, ale wszystkie były słabe i niecelne. I mimo że Portugalia oddała w sumie 14 strzałów, to z Wysp wróciła tylko z jednym punktem.

Portugalczycy grali jednak do końca, Ronaldo do ostatnich sekund meczu szukał swojej szansy na zwycięskiego gola. Napastnik Al-Nassr stracił ostatnią w spotkaniu szansę, jaką miał być rzut rożny. Ten mógł nastać już po upływie czterech doliczonych minut. Sędzia Lawrence Visser jednak dostrzegł, że owe cztery doliczone minuty już upłynęły i mecz zakończył. Obyło się bez ostatniego dośrodkowania. Belgijski rozjemca mocno zdenerwował Ronaldo, co oczywiście zarejestrowały kamery.

Ronaldo goni barierę tysiąca goli w karierze. Trafienie na PGE Narodowym było trafieniem nr 906. Portugalia prowadzi w naszej grupie (grupie 1) Dywizji A Ligi Narodów. Do awansu do najlepszej ósemki (wciąż) nowych rozgrywek UEFA brakuje Portugalczykom punktu.