Maciej Rybus

i

Autor: Cyfra Sport Maciej Rybus

Rosyjski poseł chce się pozbyć Macieja Rybusa! Mocna reakcja, nie mógł opanować złości

2021-12-08 12:59

Maciej Rybus zmaga się z dużymi problemami przez wywiad, jakiego udzielił portalowi "Weszlo.com". Obrońca Lokomitivu Moskwa nazwał reprezentację Rosji drużyną gorszą od kadry Polski, co wywołało wielkie wzburzenie u jednego z polityków rosyjskiej Dumy. Parlamentarzysta w mocnych słowach zasugerował pozbycie się byłego piłkarza Lyonu i Legii Warszawa z ligi rosyjskiej.

Maciej Rybus musi się zmierzyć z dużą falą krytyki. Po tym reprezentacja Polski wylosowała Rosję w meczach barażowych do mundialu w 2022 roku, piłkarz kadry udzielił wywiadu "weszło.com", w którym jasno stwierdził, że Rosja jest rywalem, który jest do ogrania przez "Biało-Czerwonych". Poseł rosyjskiej Dumy, Witalij Miłonow, bardzo ostro odniósł się do słów Polaka i zasugerował pozbycie się piłkarza Lokomitivu Moskwa z rozgrywek ligowych.

Marcelina Ziętek miała swój pierwszy raz. Wszystko pokazała, a fanom zaczęła lecieć ślinka

Maciej Rybus krytykowany. Zaczęło się od wywiadu po losowaniu par barażowych

- To nie Portugalia, to nie Italia. Oglądałem ostatnie mecze Rosjan i sądzę, że nie prezentują przesadnie wysokiego poziomu, choć remis w ostatnim meczu fazy grupowej dawał im bezpośredni awans na mistrzostwa świata. Ale to spotkanie z Chorwacją to była w ich wykonaniu defensywka na sto procent. Wiadomo, mecz na wodzie i w trudnych warunkach. Tak czy owak, generalnie nie ma czego się bać. Rosja to drużyna solidna, silna fizycznie, wybiegana, ale jeśli będziemy grać swoją piłkę jak na przykład przeciwko Anglii, to nie powinno być problemów. - powiedział Rybus w wywiadzie z "weszło.com".

Można by odczuć, że słowa te, opisują rywala w dość neutralnym tonie i nie obrażają Rosjan, ale jeden z posłów rosyjskiej Dumy i tak poczuł się urażony i zaczął rościć względem piłkarza szereg pretensji.

Bartosz Kurek był wytykany palcami. Jego ojciec przerwał milczenie, padły gorzkie słowa

Aby zobaczyć zdjęcia piłkarzy reprezentacji Polski sprzed meczu z Andorą, przejdź do galerii poniżej.

Witalij Miłonow grzmi nad Rybusem. Padły ostre słowa

- On przecież jest Polakiem. Rybus nie mówi o swoim klubie, tylko o naszej reprezentacji. W ogóle reprezentacja Polski – śmieszna definicja. To sygnał, że te wszystkie egzotyczne postaci, które kupujemy za ciężkie pieniądze i które zajmują miejsce naszej młodzieży są bezużytecznymi pracownikami tymczasowymi.(...)  Oni nie są gotowi grać na serio. To aktorzy, animatorzy. Im szybciej pozbędziemy się Rybusa, tym będzie lepiej. Człowiek, który w taki sposób wypowiada się o naszej reprezentacji, siłą rzeczy podobny stosunek ma do naszych klubów, w tym do Lokomotiwu. Szczególnie nie rozumiem, po co on Lokomotiwowi? Czyżby ten klub nie potrafił sobie bez niego poradzić: przecież Lokomotiw ma swoją piłkarską akademię i dobre zaplecze w młodzieży. - mówi polityk cytowany przez portal "Interia".

Sonda
Czy reprezentacja Polski awansuje na MŚ w Katarze?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze