Jacek Góralski, Krystian Bielik

i

Autor: Cyfrasport Jacek Góralski, Krystian Bielik

ciekawa opinia

Rzecznik polskiej kadry zaskoczył tymi słowami. Wyjawił pewniaka do wyjazdu na mundial, do tej pory grał mało

2022-10-16 17:31

Mistrzostwa świata zbliżają się wielkimi krokami, a jeszcze nie do końca wiadomo, kto będzie mógł cieszyć się powołaniem i wyjazdem do Kataru. Oczywiście, duża część zawodników, takich jak Lewandowski, Szczęsny czy Zieliński, nie muszą się nad tym zastanawiać. Kilka niewiadomych jeszcze jednak jest, zwłaszcza jeśli chodzi o środek pola, gdzie chyba jest najwięcej problemów. Niespodziewanie Jakub Kwiatkowski zdradził, kto jest jednym z pewniaków Czesława Michniewicza. Przez ostatnie kontuzje powołanie to wcale nie wydawało się takie oczywiste.

Na niewiele ponad miesiąc przed mistrzostwami świata można by śmiało wymienić zdecydowaną większość zawodników, jacy znajdą się w samolocie do Kataru i będą do dyspozycji Czesława Michniewicza na mistrzostwach świata. Jest jednak kilka miejsc, o które zawodnicy będą walczyć do końca, a czasu mają coraz mniej, bowiem w wielu ligach do startu mistrzostw zostało już tylko kilka spotkań. Niespodziewanie wśród grona pewniaków ma znaleźć się zawodnik, który dopiero wraca do pełni dyspozycji po kontuzji.

Jakub Kwiatkowski zdradza, kto jego zdaniem może już pakować się na mundial. Zaskakujące

Rzecznik PZPN wystapił w programie „Pogadajmy o Piłce” portalu Meczyki.pl. W rozmowie o powołaniach zeszło na temat defensywnego pomocnika grającego obecnie w Birmingham City, Krystiana Bielika. Zdaniem Kwiatkowskiego, jeśli tylko Bielik będzie zdrowy, jest pewniakiem do wyjazdu do Kataru.

Myślę, że Bielik wyrasta na czołową postać. Od września po powrocie z kontuzji gra od dechy do dechy. Oby był zdrowy, ale to, co ostatnio prezentuje, to jest pewniakiem – powiedział rzecznik PZPN. Jest to o tyle zaskakujące, że Bielik w kadrze ostatnio dużo nie grał – ostatni raz wystąpił w marcu i zagrał 90 minut w meczu ze Szwecją, który dał awans na MŚ. Późniejsze mecze w Lidze Narodów ominął z powodu kontuzji, a na wrześniowe starcia powołania nie dostał, mimo że do gry wrócił na początku września. Od tamtej pory rozegrał już 6 meczów i spędził na boisku 459 minut. Choć powołanie do szerokiej kadry, która liczyć ma 40 zawodników, wydaje się naturalne, to nazywanie Bielika w tej chwili pewniakiem do wyjazdu na mundial do Kataru może niektórych fanów zaskoczyć.

Kibice Realu zapytani o Złotą Piłkę dla Lewandowskiego. Jednoznaczna odpowiedź
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze