Sebastian Mila zaklina: -Tylko nie Niemcy

i

Autor: MICHAŁ WIELGUS/SUPER EXPRESS Mecz Polska vs. Niemcy

Sebastian Mila zapytany o bojkot meczu Polska - Rosja. Zwrócił uwagę na jedną rzecz, celne spostrzeżenie

2022-02-22 16:46

Mecz barażowy do mistrzostw świata Katar 2022 Polska – Rosja planowo ma zostać rozegrany w Moskwie i na razie nie ma żadnych decyzji o zmianie. Sytuacja jest jednak dynamiczna i w obliczu inwazji Rosji na Ukrainę w najbliższych tygodniach wydarzyć się może wszystko. O opinię w sprawie meczu Polska – Rosja poprosiliśmy byłego reprezentanta Polski Sebastiana Milę.

„Super Express”: - Gdzie zostanie rozegrany mecz z Rosją?

Sebastian Mila: - Przede wszystkim bardzo bym chciał, żeby to wszystko się uspokoiło, ale nie mamy na to wpływu. Pewnie rozmowy będą jednak trwały, a my będziemy się temu przyglądać. Dla Polski najbezpieczniej by było, żebyśmy zagrali na neutralnym terenie, bo również odbierzemy Rosjanom atut sportowy. To by było OK.

- Piłkarze będą się bać wyjazdu do Rosji?

- Jedno i drugie. Nie mogę powiedzieć, że nigdy nie myślałem o tym, że gdzieś na jakimś stadionie się gra trudniej, gorzej czy lepiej. Przed takim meczem piłkarz musi sobie pewne rzeczy poukładać. Te trudności się z siebie wypycha i jest gotowym rywalizować i z nimi, i z przeciwnikiem.

Przeczytaj także: Jerzy Dudek o zamieszaniu wokół meczu Polska - Rosja. Ważne słowa w kierunku piłkarzy, mocny przekaz

- Czesław Michniewicz dostał właśnie mocny oręż motywacyjny? Ten mecz ma tyle podtekstów, że niewiele już chyba musi mówić…

- To już kolejny taki oręż, bo pierwszym było to, że Paulo Sousa zostawił kadrę i teraz jej nie trzeba już motywować. Teraz dochodzi to. Zaraz się okaże, że nie trzeba w ogóle nic robić. Prawda jest taka, że każdy detal ma znaczenie, żeby to w całość uzbierać. Każda mała rzecz, która może nam pomóc, to trzeba ją wykorzystać. To tylko jeden mecz, nie ma powtórek ani rewanżu.

Tomaszewski dowiedział się, że Michniewicz go skrytykował. Bezbłędna reakcja | Futbologia

- A może polska federacja powinna tupnąć nogą i powiedzieć: „My do Rosji nie pojedziemy”?

- Nie mam pojęcia, co teraz trzeba zrobić. Nie wiem, jakie są procedury. PZPN może powiedzieć, że chce grać na Narodowym, a Rosjanie się nie zgodzą. Tu o wszystkim decyduje FIFA. Jeśli okaże się, że mamy zagrać w Moskwie, to trzeba jechać i grać.

- Trener Michniewicz zdecydował, że ani trening ani konferencja nie odbędą się w Moskwie. To odpowiednie środki ostrożności?

- Trzeba cały czas być czujnym. Wielokrotnie widziałem, że wiele drużyn na wyjeździe nie trenuje. Idą tylko na spacer by zobaczyć, jak to wygląda. Tak będzie i w tym przypadku.

Zobacz też: Listkiewicz o bojkocie barażu o mundial: Zlejmy Rosjanom tyłki i zróbmy rundę z polską flagą

Sonda
Czy mecz Polska - Rosja powinien się odbyć?
Najnowsze