Sebastian Szymański

i

Autor: Cyfra Sport Sebastian Szymański

Sebastian Szymański skomentował brak powołania na Euro 2021. Takich słów nikt się nie spodziewał

2021-05-19 17:34

Sebastian Szymański jest jednym z największych przegranych powołań na Euro 2021. Choć Polak błyszczy w Dynamie Moskwa i trafił nawet do jedenastki sezonu ligi rosyjskiej, to Paulo Sousie trudno znaleźć dla niego miejsce polskiej kadrze. 22-letni pomocnik znalazł się co prawda na liście rezerwowej, ale żeby pojechać na turniej musiałby liczyć na kontuzję któregoś z kolegów. Teraz były zawodnik Legia Warszawa postanowił w mediach społecznościowych przedstawić swoje zdanie na temat braku powołania.

Sebastian Szymański opuszczał polską Ekstraklasę jako ogromny talent. W 2019 roku Dynamo Moskwa zapłaciło Legii Warszawa aż 5,5 mln euro za 20-letniego ówcześnie zawodnika, co do teraz jest jednym z największych transferów polskiej ligi. Wydawało się, że ze względu m.in. na niezbyt postawną budowę ciała Szymański może mieć problemy z takim przeskokiem jakościowym. Pierwszy sezon nie był dla niego w pełni udany, ale w kolejnym młody Polak poradził sobie już bardzo dobrze. Tak dobrze, że został wybrany do jedenastki sezonu ligi rosyjskiej. To jednak nie wystarczyło, aby znalazł się on w gronie zawodników, którzy mają pewny wyjazd na Euro 2021, co wywołało prawdziwe poruszenie w polskim środowisku piłkarskim. – Dla mnie największym skandalem jest to, że Szymański nie został powołany. Ma za sobą kapitalny sezon. – powiedział Jan Tomaszewski w rozmowie z „Super Expressem”, komentując powołania Paulo Sousy.

Jan Tomaszewski MIAŻDŻY Paulo Sousę. "To SKANDAL! Nie rozumiem tego, że..." | Futbologia

Kłopot bogactwa Paulo Sousy

Warto zauważyć, że Sebastian Szymański, który do tej pory 11 razy zagrał w reprezentacji Polski, w ostatnich meczach z orzełkiem na piersi nie przekonywał swoją postawą. W środku pola konkurencja jest bardzo duża, dlatego Szymański grał w kadrze przede wszystkim na prawej stronie pomocy, lub jako wahadłowy, jednak jego występy nie należały do najlepszych. Mimo to jego brak może zaskakiwać, jeśli na Euro jedzie 17-letni Kacper Kozłowski z Pogoni Szczecin, który w swoim klubie gra na podobnej pozycji co Szymański.

Sebastian Szymański komentuje brak powołania

Brak Szymańskiego w kadrze na Euro 2021 jest jedną z największych, obok braku powołania dla Grosickiego, niespodzianek, jakie zafundował nam Paulo Sousa. Można było przypuszczać, że Sebastian Szymański nie będzie zadowolony z takiego obrotu spraw, ale okazuje się, że potrafi on podejść do całej sprawy bardzo dojrzale, o czym świadczy jego wpis w mediach społecznościowych.

 - Choć nie znalazłem się w kadrze przygotowującej do udziału w mistrzostwach Europy, pozostaję całym sercem z ekipą, która będzie miała taką szansę. Ja w razie potrzeby jestem w gotowości, by pomóc drużynie. Trzymam kciuki za wszystkich chłopaków i gorąco wierzę, że przeżyją fantastyczną przygodę, która da nam wszystkim wiele pięknych emocji – napisał Sebastian Szymański, sygnalizując, że nie żywi urazy do trenera i pozostaje w gotowości, jeśli zajdzie taka potrzeba. - Łączy nas piłka! – podkreślił na koniec polski pomocnik Dynama Moskwa.

Radosław Majdan: Grosicki by się nie spalił. Sousa był innego zdania [ROZMOWA]

Sonda
Czy Polska wyjdzie z grupy na Euro 2021?
Najnowsze