Sensacja w Reading, asysta Rasiaka (video!)

2010-01-03 13:04

W spotkaniach III rundy FA Cup zwycięstwa odniosły m.in. Tottenham Hotspur, Manchester City, Aston Villa, Sunderland, Fulham, Everton oraz Wigan Athletic, jednak kilka drużyn Premier League zawiodło.

Birmingham City zremisowało bezbramkowo z Nottingham Forest Radosława Majewskiego, Portsmouth nie poradziło sobie z Coventry City, a największą sensację sprawiło Reading, z Grzegorzem Rasiakiem w składzie, które 1:1 zremisowało z Liverpoolem.

Najwyższy wynik padł w wygranym przez Preston North End aż 7:0 meczu z Colchester, a jego bohaterem był Jonathan Parkin, który zdobył dla gospodarzy trzy bramki.

Pewne zwycięstwa w stosunku 4:0 odnotowały natomiast Tottenham Hotspur oraz Bolton Wanderers. "Koguty" nie dały szans Peterborough, a "Kłusaki" Lincoln City.

Dosyć niespodziewany wynik padł w Nottingham, gdzie Forest z Radosławem Majewskim w składzie bezbramkowo zremisowali z zajmującym obecnie ósme miejsce w tabeli Premier League Birmingham City. Polak spędził na boisku pełne 90 minut i w 12. minucie popisał się ładnym strzałem z dystansu, który minimalnie minął lewy słupek bramki gości. O rozstrzygnięciu tej rywalizacji zadecyduje mecz dodatkowy.

Zaskakująco zakończył się także ostatni z sobotnich meczów, w którym Reading z Grzegorzem Rasiakiem w ataku zmierzyło się z Liverpoolem i wywalczyło sensacyjny remis. Polski napastnik, który spędził na boisku 77 minut popisał się asystą przy bramce zdobytej w 24. minucie przez Simona Churcha, a "The Reds" odpowiedzieli jedynie trafieniem Stevena Gerrarda.