Słowa Paulo Sousy rozwścieczą polskich kibiców. Już nawija makaron na uszy Brazylijczykom

2022-01-11 7:01
Paulo Sousa
Autor: CyfraSport Paulo Sousa

Takiej historii w piłkarskiej reprezentacji Polski nie było od wielu, wielu lat. Selekcjoner Paulo Sousa nagle chciał porzucić kadrę, co ostatecznie zrobił, by rozpocząć klubową pracę. Styl rozstania i próba mydlenia oczu wszystkim dookoła miała prawo rozwścieczyć kibiców. Teraz Paulo Sousa nawija makaron na uszy Brazylijczykom. I trudno w to uwierzyć, ale zapewne i oni mu uwierzą!

Paulo Sousa wydawał się być idealnym selekcjonerem reprezentacji Polski. Ładne słowa na konferencjach prasowych, walka o punkty z najlepszymi, choć gubione były w meczach, z kim nie powinny być tracone. Zdaniem wielu kibiców, za kadencji portugalskiego szkoleniowca gra naszego zespołu poszła do przodu. Nawet jeśli tylko nieznacznie, to rozwój był zauważalny. Niestety, nagle Paulo Sousa zdecydował się porzucić naszą kadrę i uciec do pracy w Rio de Janeiro, dla wicemistrza Brazylii - Flamengo. Styl rozstania rozczarował wszystkich, nawet samego Roberta Lewandowskiego. Porównywano go do dezertera, a niektórzy zaczęli nazywać "siwym bajerantem".

NIE PRZEGAP! Ujawniono, jak Robert Lewandowski zareagował na decyzję Sousy. "Rozmawiałem przed chwilą z Robertem"

Sousa nawija makaron na uszy Brazylijczykom

Piękne, okrągłe portugalskie słowa wysłuchują teraz kibice w Brazylii. Selekcjoner Paulo Sousa jest już po pierwszej konferencji prasowej i treningu z nowym klubem. W rozmowie z mediami nie uniknął pytań o polską kadrę. Te słowa naprawdę mogą nie spodobać się polskim kibicom. Sousa przyznawał, że nie mógł zrezygnować z takiej szansy. - Nasz skład jest jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszym w Ameryce Południowej. Myślę, że możemy się znacznie poprawić dzięki zawodnikom, których już tu mamy. Klub podjął bardzo dobre decyzje w ostatnich latach, zatrudniając zawodników, którzy potrafią wygrywać tytuły - zachwalał nowego pracodawcę.

Agent Sousy dostał olbrzymią prowizję od PZPN. Poznaj szczegóły w galerii poniżej!

Sousa nie szczędził pięknych słów. Czy będzie osobą, która poprowadzi Flamengo do sukcesów? Przyznał wprost, że będzie potrzebował silnego wsparcia od wszystkich. - Pierwsze wrażenie to wysokiej jakości drużyna, która potrzebuje coraz większego zaangażowania. Sama jakość nie daje zwycięstw. Jesteśmy jednym z najlepszych zespołów w Ameryce Południowej, być może najlepszym, ale to nie wystarczy, by zdobywać tytuły - dodał cytowany przez "O Dia".

Zobacz także: Sousa upojony odejściem z reprezentacji Polski. Polacy będą wściekli, Portugalczyk płonie z radości, nagranie wyciekło do internetu

Kogo zatrudni Sousa?

Paulo Sousa przyjechał do Brazylii z kompletem swoich asystentów. To oni będą pomagać mu zatrudniać nowych piłkarzy, którzy mają jeszcze wzmocnić drużynę, która jego zdaniem i tak należy już do ścisłej czołówki w Ameryce Południowej. - Musimy zainwestować w tych graczy, którzy potrafią reprezentować nasz klub - powiedział Portugalczyk.

QUIZ. Paulo Sousa: Ile zapamiętasz z jego kadencji?

Pytanie 1 z 11
Kogo zastąpił na stanowisku selekcjonera Paulo Sousa?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze