Andrzej Iwan nie żyje

i

Autor: Jacek Kozioł / SUPER EXPRESS Andrzej Iwan

Jest reakcja prokuratury

Śmierć Andrzeja Iwana. Prokuratura prowadzi śledztwo, nowe fakty. Potrzebna jest sekcja zwłok

2022-12-28 15:59

Andrzej Iwan nie żyje. Nowe informacje zostały ujawnione przez prokuraturę, która wszczęła śledztwo w sprawie jego śmierci. Informacje zostały przekazane przez rzecznika Prokuratury Okręgowej w Krakowie. Prokurator Janusz Hnatko przyznał, że przeprowadzono oględziny miejsca ujawnienia zwłok zmarłego Andrzeja Iwana.

Prokuratura zajmuje się sprawą śmierci Andrzeja Iwana. Informacja o tragedii z udziałem byłego reprezentanta Polski i medalisty mistrzostw świata z 1982 roku pojawiła się we wtorek 27 grudnia. Pierwsze informacje w tej sprawie zostały przekazane przez Prokuraturę Okręgową w Krakowie. Rzecznik Janusz Hnatko poinformował, że w tej sprawie najprawdopodobniej nie było udziału osób trzecich.

Niemcy opłakują stratę Andrzeja Iwana. Przypomnieli ważny moment, zapewnił historyczny sukces

Nie żyje Andrzej Iwan. Prokuratura bada sprawę

Prokurator Janusz Hnatko, który jest rzecznikiem prasowym Prokuratury Okręgowej w Krakowie poinformował, że wstępnie wykluczono udział osób trzecich.

- Odpowiadając, informuję, że w Prokuraturze Rejonowej Kraków – Śródmieście-Wschód, zarejestrowano postępowanie dot. zgonu w dniu 27 grudnia 2022 roku Andrzeja Iwana. W dniu wczorajszym przy udziale prokuratora przeprowadzono oględziny miejsca ujawnienia zwłok zmarłego oraz zlecono przewiezienie ciała do KiZMS CM UJ w Krakowie celem przeprowadzenia sekcji zwłok. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich - poinformował prokurator Janusz Hnatko.

Córka Andrzeja Iwana po śmierci taty. Miał iść na koncert z nią i wnuczką: Byłam pewna, że dotrwa

Kim był Andrzej Iwan, były reprezentant Polski?

Andrzej Iwan urodził się 10 listopada 1959 roku w Krakowie. W trakcie kariery piłkarskiej związany był z Wisłą Kraków, z którą zwyciężył mistrzostwo Polski w 1978 roku. Trzykrotnie tytuł czempionatu kraju wygrywał także w barwach Górnika Zabrze (1986, 1987, 1988). Występował także w barwach VfL Bochum i Arisu Saloniki. W reprezentacji Polski rozegrał 29 spotkań, 11 razy wpisując się na listę strzelców. Był uczestnikiem mundialu w 1978 i 1982 roku i w trakcie tego turnieju zajął trzecie miejsce na świecie.

QUIZ: Rozpoznasz polskie gwiazdy mundiali?

Pytanie 1 z 12
Zaczynamy od łatwego pytania. Kim jest ten piłkarz?
QUIZ: Rozpoznasz polskie gwiazdy mundiali?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze