Kamil Jóźwiak

Autor: Cyfra Sport Kamil Jóźwiak

Surowe oceny dla kadrowiczów po meczu z Węgrami. Tylko nieliczni będą zadowoleni

2021-03-26 13:21

Czyżbyśmy doczekali się skrzydłowego, który na lata zastąpi Jakuba Błaszczykowskiego (36 l.)? Kamil Jóźwiak (23 l.) w meczu z Węgrami (3:3) grał tak, że ręce same składały się do oklasków. Gol, asysta i ciągłe ciśnienie, jakie wywierał na Madziarach, robiło ogromne wrażenie. Na drugim biegunie debiutant Michał Helik (26 l.) i Arkadiusz Milik (27 l.), którzy zaliczyli katastrofalne występy.

2 (skala 1-6) Wojciech Szczęsny (31 l.), bramkarz

Drzemka na początku kosztowała nas szybką stratę gola. Potem wielkich błędów nie popełniał (brzy dwóch golach bezradny), ale nie zrobił też niczego ekstra.

3 Bartosz Bereszyński (29 l.), obrońca

Trzeci gol idzie na jego konto (niepewne przyjęcie piłki). Stopień wyżej tylko dlatego, że miał ładną asystę przy golu Lewandowskiego.

2 Jan Bednarek (25 l.), obrońca

Zwrotny jak Batory w porcie. Bardzo przeciętny występ. W reprezentacji gra już od dawna, a wyglądał jak nowicjusz.

Sousa SKRYTYKOWAŁ konkretnych piłkarzy! Rzucił nazwiskami, nie owijał w bawełnę

1 Michał Helik (26 l.), obrońca

Nie chcemy się nad nim znęcać, ale kompletnie zawalił debiut w reprezentacji. Wyglądał jak dziecko, które zgubiło się mamie w centrum handlowym.

2 Arkadiusz Reca (26 l.), obrońca

Był pupilkiem Jerzego Brzęczka, mógł być też ulubieńcem Paulo Sousy. Ale po meczu z Węgrami selekcjoner chyba się z niego wyleczy. Słaby występ.

Jan Tomaszewski: Hejterzy Lewandowskiego do psychiatry!

1 Sebastian Szymański (22 l.), pomocnik

Zaskakująco przeciętny, niewidoczny, bez werwy. Nie korzystał z dynamiki, zwinności, dawał się przydusić. Słusznie zmieniony po godzinie.

3 Grzegorz Krychowiak (31 l.), pomocnik

Nie jest to jeszcze stary, dobry „Krycha”, ale momenty miał. Gdyby nie on, zupełnie oddalibyśmy środek pola. Dla młodszych kolegów był jak surowy ojciec.

Czy Mateusz Klich zagra z Andorą i Anglią? Wszystko jest już jasne!

2 Jakub Moder (22 l.), pomocnik

Taki był z niego Moderator gry, jak z domowego kota - tygrys. Kompletnie bezużyteczny, źle współpracował z Krychowiakiem. Współwinny straty pierwszego gola.

3 Piotr Zieliński (27 l.), pomocnik

Pierwsza połowa, jak w przypadku całej drużyny, do zapomnienia, ale potem miał przebłyski. Genialną asystą przy golu Jóźwiaka potwierdził wielką klasę.

5 Robert Lewandowski (33 l.), napastnik

Chapeau bas, panie Robercie. Zachował się jak prawdziwy lider, wziął na siebie odpowiedzialność i ocalił remis. Harował jak wół, był sponiewierany, przez większość meczu jednak odcięty od podań.

1 Arkadiusz Milik (27 l.), napastnik

Arek, to ty grałeś? Napastnik Marsylii kompletnie przeszedł obok meczu, był bezużyteczny. Zawsze o krok spóźniony, niedokładny. Katastrofa!

Rezerwowi

4 (od 58. min) Kamil Glik (33 l.), obrońca

Wystarczyło kilka minut, aby ustabilizował grę w obronie. O niebo lepszy od Helika, udowodnił Sousie, że popełnił błąd, sadzając go na ławce.

3 (od 79. min.) Maciej Rybus (32 l.), obrońca

Z kolei Rybusowi wystarczyło kilkanaście minut, żeby pokazać, iż jest lepszy od Recy. Solidny w obronie, niebezpieczny w ataku. Pierwszy skład na Anglię.

Legenda reprezentacji MIAŻDŻY Paulo Sousę! Zarzuca mu wprowadzenie kompletnego chaosu

5 (od 59. min) Kamil Jóźwiak (23 l.), pomocnik

Chyba zakończyło się szukanie prawego skrzydłowego na Euro. Dwie minuty po wejściu na boisko zaliczył asystę, a trzy – gola. Przebojowy, nieustępliwy, szybki. Kawał kozaka z tego Jóźwiaka!

4 (od 59. min) Krzysztof Piątek (26 l.), napastnik

Pistolet znów strzela! Wszedł na boisko w niemal beznadziejnej sytuacji i udowodnił swoje zalety. Potrafi świetnie odnaleźć się w polu karnym, jak ma sytuację, jest bezlitosny.

3 (od 84. min) Kamil Grosicki (33 l.), pomocnik

Siłą rzeczy musi realizować się w roli dżokera i robi to dobrze. Wniósł spore ożywienie w grę i choć turbo jest nieco przytłumione, to i tak był groźny.

3 Trener Paulo Sousa (51 l.)

Zaskoczył meczową jedenastką i nie miał racji. Ale sztuką jest umieć naprawić błędy i to zrobił doskonale. Przeprowadził genialne zmiany, dzięki którym Polacy ocalili mecz.