Damian Kądzior

Autor: CyfraSport Damian Kądzior

Szczęśliwa trzynastka Polaków. Kądzior i Zwoliński z golami w lidze chorwackiej [WIDEO]

2019-10-28 20:38

To był udany weekend dla polskich piłkarzy występujących w lidze chorwackiej. Skrzydłowy reprezentacji Polski Damian Kądzior strzelił gola dla Dinamo Zagrzeb i tym samym przesądził o wygranej mistrzów Chorwacji 1:0 z NK Osijek. W dobrym humorze był także Łukasz Zwoliński. Napastnik HNK Gorica zdobył bramkę, a jego ekipa pokonała na wyjeździe Rijekę 2:1. To była 13. kolejka ligi wicemistrzów świata, która przyniosła szczęście naszym rodakom.

W tym sezonie Damian Kądzior zdobył już dla Dinamo Zagrzeb sześć bramek: cztery w lidze, dwie w rozgrywkach pucharowych. Teraz był bohaterem spotkania z NK Osijek (1:0). Pod koniec pierwszej połowy mistrzowie Chorwacji wykorzystali gapiostwo obrońców rywali. Szybkie wznowienie z autu, piłka trafia do polskiego pomocnika, a ten z ok. 11 metrów bez najmniejszych problemów kieruje ją do bramki strzeżonej przez Ivicę Ivusicia. Cała sytuacja do obejrzenia na filmie poniżej. Dla Dinamo było to czwarte zwycięstwo z rzędu. Drużyna trenera Nenada Bjelicy (prowadził Lecha Poznań) jest liderem. O punkt wyprzedza Hajduk Split. Jednak mistrzowie Chorwacji rozegrali jeden mecz mniej.

W poprzednim sezonie Łukasz Zwoliński był jednym z najlepszych strzelców ligi chorwackiej: zdobył 14 bramek. W obecnych rozgrywkach już tak dobrze mu się nie wiedzie. W dorobku ma tylko cztery gole (po dwa w lidze i krajowym pucharze). Jednak w ostatniej serii przypomniał o sobie. Był rezerwowym i już minutę po wejściu zapewnił HNK Gorica prowadzenie w meczu z HNK Rijeka (wygrana 2:1). Trzeba przyznać, że trafienie naszego rodaka było bardzo efektowne. Tak Zwoliński pokonał bramkarza Andreja Prskalo (na filmie od 2.40 min). Gorica w tabeli jest na szóstym miejscu. Do lidera z Zagrzebia traci dziesięć punktów.