Szokująca zmiana w przepisach piłkarskich czai się za rogiem! Nic nie będzie jak dawniej

2021-10-13 18:03
Marcin Boniek
Autor: CyfraSport Marcin Boniek

Piłka nożna cały czas ewoluuje i dotyczy to również przepisów gry. W ostatnich latach największym echem odbiło się wprowadzenie technologii wideo pomagającej sędziom podejmować właściwe decyzje - VAR. Wiele wskazuje na to, że juz w najbliższych miesiącach będziemy świadkami kolejnej ewolucji całkowicie odmieniającej obraz futbolu.

Trwa walka o awans na mistrzostwa świata w Katarze. W tym celu Polska odniosła bardzo ważne zwycięstwo we wtorkowy wieczór w Tiranie, w której wygrała 1:0 z Albanią. "Biało-czerwoni" zagrają najprawdopodobniej w barażach o awans na mundial, a jeżeli promocję uda się im wywalczyć, to niewykluczone, że od strony sędziowskiej będą walczyli na azjatyckich boiskach na zupełnie innych zasadach. Za rogiem czają się bowiem bardzo istotne zmiany w przepisach gry w piłkę nożną.

Zobacz też: Zapadła decyzja w sprawie bulwersujących oskarżeń dotyczących Glika. Mocne stanowisko, zero wątpliwości

Hiszpański dziennik "Marca" podaje, że FIFA intensywnie pracuje nad tym, aby już podczas mundialu kwestia rozstrzygania spalonych była w pełni zautomatyzowana. Specjalnie przygotowany system pozwoliłby rozstrzygać każdą sytuację bez konieczności oceny arbitra, a precyzyjność tej technologii stałaby na najwyższym poziomie. W miesiącach poprzedzających turniej w Katarze system byłby już testowany w innych rozgrywkach - najpewniej wybranych ligach krajowych.

Zobacz też: Znakomite wiadomości dla reprezentacji Polski. Paulo Sousa oszaleje ze szczęścia, chodzi o baraże el. MŚ 2022

Z całą pewnością wygląda to na epokową zmianę w zakresie sędziowania meczów piłki nożnej. Podobnie jak w 2017 roku, kiedy pojawiał się system VAR, na początku bez wątpienia będzie sporo ograniczonego zaufania i zaciekawienia względem nowej technologii. FIFA ma jednak względem niej bardzo poważne plany i można spodziewać się, że po mistrzostwach świata w azjatyckim państwie, system tej zostanie ze światem piłkarskim już na stałe.

Żewłakow OBRZUCONY PARASOLKAMI! Oni nie lubią PRZEGRYWAĆ
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze