Dariusz Szpakowski

i

Autor: SE Dariusz Szpakowski

Szpakowski komentuje arcytrudny wybór trenera reprezentacji. Te słowa to rada dla Kuleszy?

2022-01-09 12:42

Kibice nie mogą doczekać się wyboru nowego trenera reprezentacji Polski w piłce nożnej. Cannavaro, Brzęczek, Nawałka, a może ktoś inny? Nazwisk przewijających się w mediach nie ubywa! Cezary Kulesza stoi przed arcytrudną decyzją, którą musi podjąć w nadchodzących kilkunastu dniach. W rozmowie z TVP Sport zamieszanie z poszukiwaniem następcy skomentował słynny komentator, Dariusz Szpakowski.

Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera – ta decyzja zapadła już wiele dni temu, gdy Paulo Sousa rozwiązał kontrakt z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Momentalnie rozpoczęły się poszukiwania następcy, który będzie prowadził kadrę w meczach z Rosją i w przypadku wygranej zagra o mundial ze zwycięzcą meczu Szwecja – Czechy. W Warszawie pojawił się Fabio Cannavaro, ale to tylko jedna z opcji. Cezarego Kuleszę czeka jeszcze wiele rozmów. Prezes PZPN stoi przed bardzo trudnym wyborem. Sprawę z tego zdaje sobie Dariusz Szpakowski, słynny komentator TVP.

NIE PRZEGAP! Lewandowski nie pozostawia złudzeń ws. przyszłego trenera kadry. "To musi być..."

Dariusz Szpakowski o nowym trenerze kadry

Dariusz Szpakowski w rozmowie ze Sport.tvp.pl przyznał, że jego zdaniem w grę wchodzić może kilka nazwisk, ale chciałby polskiego trenera. - Myślę, że nie powinniśmy teraz spoglądać w kierunku zagranicznego trenera. Adam Nawałka i Jerzy Brzęczek mogliby objąć kadrę. Oni znają polskie realia i zawodników. Najwięcej przemawia za Adamem, który potrafiłby to poukłada – powiedział komentator i dziennikarz.

Zobacz zdjęcia z wizyty Fabio Cannavaro w Warszawie w galerii poniżej!

pashaBiceps mógł się mierzyć z Owcą WK TRZY razy: Oby pojawił się w klatce!

Ikona dziennikarstwa nie ukrywa, że nie sądzi, by na pracę z kadrą zgodził się Jerzy Engel, choć jego zdaniem duet z Adamem Nawałką jego zdaniem to dobry pomysł. - Można byłoby pomyśleć o Henryku Kasperczaku, ale on ma już swoje lata i nie bardzo ma ochotę, aby się tego podjąć. Wybór nie jest łatwy. Nowy trener nie będzie miał żadnego sprawdzianu przed starciem z Rosją – przypomina.

Rada Szpakowskiego dla Kuleszy?

Dariusz Szpakowski skończył wypowiedź ważnymi słowami. Kluczowym jest, by decyzji nie podejmować pochopnie, a wcześniej zrobić odpowiednie rozeznanie. - Polska piłka stoi przed arcytrudnym wyborem. Liczę, że podejmiemy dobrą decyzję. Niech prezes rozmawia, dzwoni, pyta doradców. Oby to pozwoliło nam awansować na mistrzostwa świata – przyznał.

Kiedy poznamy nowego trenera reprezentacji Polski? Decyzja powinna zapaść do 19 stycznia, ale jeśli Cezary Kulesza będzie potrzebował więcej czasu, termin wydłużyć się może nawet do końca miesiąca!

Zobacz także: Cannavaro dostał ofertę pracy w Polsce? Włoch ujawnia szczegóły. Jest jeden problem

Sonda
Czy Paulo Sousa był dobrym trenerem reprezentacji Polski?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze