Robert Lewandowski i Adam Nawałka

i

Autor: CyfraSport Robert Lewandowski i Adam Nawałka

Lewandowski nie pozostawia złudzeń ws. przyszłego trenera kadry. "To musi być..."

2022-01-09 9:28

Reprezentacja Polski czeka na nowego selekcjonera, który poprowadzi zespół po ucieczce Paulo Sousy. Robert Lewandowski po otrzymaniu statuetki Sportowca Roku 2021 nie omieszkał szczerze wypowiedzieć się na temat następcy Portugalczyka, który zdezerterował do Brazylii. W rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Lewandowski nie pozostawił żadnych złudzeń. Powiedział, kto jego zdaniem powinien być szkoleniowcem Polaków.

Kto poprowadzi kadrę w barażach eliminacji do piłkarskich mistrzostw świata w Katarze? Czasu zostało coraz mniej, a następcy Paulo Sousy jak nie było, tak nie ma. Cezary Kulesza, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej spotyka się z potencjalnymi trenerami. Jednym z nich był Fabio Cannavaro. Mistrz świata z 2006 roku pojawił się w Warszawie w przedpołudnie 8 grudnia. W jego sprawie pojawiają się różne głosy. Jak udało nam się ustalić, jego agent Pini Zahavi ma negocjować warunki ewentualnej umowy. Z kolei dziennikarz Gianluca Di Marzio twierdzi, że Włochowi zaproponowano już dwuletnią umowę.

NIE PRZEGAP! Lewandowski wzruszył się podczas patriotycznej przemowy. Te słowa o Polsce nie przejdą bez echa

Robert Lewandowski szczerze o kolejnym trenerze kadry

Swoją wizję tego, kto powinien zastąpić Paulo Sousę ma także Robert Lewandowski. Nasz kapitan wprost przyznał, że jego zdaniem wybór powinien pasć na... jednego z Polaków. Dlaczego? - W tym momencie, biorąc pod uwagę na to, że mamy 2-3 treningi przed pierwszym meczem, przede wszystkim to musi być osoba, która zna reprezentację. Chyba Polak byłby osobą, która by szybciej do nas dotarła. Zawsze jak jest trener zagraniczny, to trzeba trochę czasu, żeby zrozumieć język, nie jakim mówi, ale język ciała, język piłkarski - przyznał wprost na łamach "Przeglądu Sportowego".

Robert Lewandowski wspomniał też o pracy z Adamem Nawałką - sukcesach i porażkach osiąganych z nim. - Sport jest po to, żeby wyciągać wnioski, uczyć się na błędach. Nie ma idealnego sukcesu. Jest parę też innych kandydatur, to jest ból głowy prezesa Kuleszy, ale ma spokój i to jest najważniejsze przy podejmowaniu takiej decyzji - przyznał. Co o ewentualnych konsultacjach z Lewandowskim myśli sam Kulesza? - Jeżeli będzie potrzeba to zadzwonię i skonsultuję, ale na koniec i tak ja będę dokonywał wyboru. Decyzyjność zostanie po mojej stronie. Na pewno porozmawiamy - mówił na antenie Viaplay.

NIE PRZEGAP! Cannavaro dostał ofertę pracy w Polsce? Włoch ujawnia szczegóły. Jest jeden problem

Kiedy poznamy nowego selekcjonera Polski?

Kto zastąpi Paulo Sousę? O tym mamy dowiedzieć się do 19 stycznia. Taka data miałaby satysfakcjonować Cezarego Kuleszę. Jeśli jednak będzie potrzeba więcej czasu, decyzja może zostać odsunięta w czasie do końca miesiąca.

Sonda
Czy Fabio Cannavaro powinien zostać trenerem reprezentacji Polski?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze