Tak Andrzej Niedzielan widzi selekcjonera kadry. "To jedyny, logiczny wybór"

2022-01-28 13:03
Andrzej Niedzielan
Autor: DOMENIC AQUILINA Andrzej Niedzielan w barwach reprezentacji Polski

Przez ostatnie tygodnie pasjonujemy się wyborami na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski. Kto w tej roli zajmie miejsce zwolnione przez Paulo Sousę? O tym wszystkim zdecyduje prezes PZPN Cezary Kulesza, który rozmawiał z kandydatami. Andrzej Niedzielan przyglądał się z uwagą ostatnim wydarzeniom. W rozmowie z "Super Expressem" powiedział, kogo widzi za sterami drużyny narodowej. - To jedyny, logiczny wybór - podsumował krótko były napastnik reprezentacji Polski.

Adam Nawałka miał najwyższe notowania wśród polskich szkoleniowców. Prowadził kadrę pięć lat. Awansował z nią na EURO 2016, gdzie dotarł do ćwierćfinału. Później była promocja na MŚ 2018. Jednak na mundialu w Rosji jego zespół zawiódł i po turnieju trener rozstał się z ekipą "Biało-czerwonych". Tak teraz Andrzej Niedzielan widzi selekcjonera kadry. - W roli strażaka na dwa najbliższe mecze barażowe idealnie sprawdzi się Adam Nawałka, który zna nasz zespół, a zawodnicy wyrazili chęć ponownej współpracy - stwierdził były kadrowicz na naszym portalu. - To racjonalny wybór. Dziwię się, że Nawałka wciąż nie jest ogłoszony jako nowy selekcjoner. To jedyny, logiczny wybór - stwierdził i dodał: - Nawałka źle postępuje. Powinien pokazać charakter, zgodzić się na poprowadzenie dwóch meczów barażowych, a nie oczekiwać długofalowej współpracy. Zwłaszcza, że jego poprzednia przygoda z reprezentacją skończyła się upadkiem. Podobnie jak w Lechu Poznań. (...) Obawiam się, że żądania Nawałki są trudne do zaakceptowania. Moim zdaniem trener oczekuje umowy, która na dłużej zwiąże go z reprezentacją. Powtórzę: według mnie powinien objąć kadrę na dwa spotkania. W przypadku wygrania baraży usiąść do rozmów na temat przedłużenia kontraktu. Niepotrzebnie przeciąga się to w czasie - podsumował Niedzielan.

Zdzisław Kręcina o wyborze selekcjonera. Były sekretarz PZPN mówi wprost, jaki trener jest potrzebny kadrze

Sonda
Czy Adam Nawałka będzie dobrym następcą Paulo Sousy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze