Reprezenatcja Polski

i

Autor: Cyfra Sport Reprezenatcja Polski

To tam będzie znajdować się baza reprezentacji Polski na Euro? Wkrótce finalizacja rozmów!

2021-04-29 15:46

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej zbliżają się wielkimi krokami. Pewnym wydawało się, że reprezentacja Polski do turnieju będzie przygotowywać się w Dublinie, gdzie pierwotnie biało-czerwoni mieli rozegrać dwa spotkania fazy grupowej – przeciwko Słowacji oraz Szwecji. W związku z tym, że zarówno stolica Irlandii jak i hiszpańskie Bilbao (gdzie mieliśmy zmierzyć się z „La Furia Roja”) nie były w stanie zagwarantować obecności kibiców na trybunach, plan uległ zmianie. Maciej Sawicki w rozmowie z PAP rozwiał jednak wątpliwości dotyczące tego, gdzie podczas turnieju będzie znajdować się baza naszej reprezentacji.

Podopieczni Paulo Sousy trafili do grupy E, w której przyjdzie im mierzyć się z reprezentacjami Słowacji, Hiszpanii oraz Szwecji. Pierwotnie przeciwko Słowakom oraz Szwedom mieliśmy zagrać w irlandzkim Dublinie, a przeciwko Hiszpanom w Bilbao. Nic więc dziwnego, że na baza naszej reprezentacji miała znajdować się nieopodal Dublina. Oba te miasta nie mogły jednak zagwarantować wpuszczenia fanów na obiekty. Wobec zaistniałej sytuacji UEFA poinformowała w zeszły czwartek, że Polacy ze Słowacją i Szwecją zmierzą się w Sankt Petersburgu, a z Hiszpanami w Sewilli.

Dr Paweł Grzesiowski: Szczepionka da sportowcom ZASTRZYK energii | Futbologia

Nowa baza

Od momentu ogłoszenia przez europejską federację swojej decyzji trwały spekulacje dotyczące nowej lokalizacji bazy biało-czerwonych podczas turnieju. Sekretarz Generalny PZPN Maciej Sawicki w rozmowie z Polską Agencją Prasową poinformował, że baza podopiecznych Paulo Sousy podczas zbliżającego się turnieju najprawdopodobniej będzie zlokalizowana w Polsce. - Bazą reprezentacji Polski w czasie mistrzostw Europy na 90 procent będzie Sopot – powiedział. Według powyższego źródła finał tej sprawy nie jest jeszcze pewny, obie strony są jednak na etapie zaawansowanych negocjacji. Cała sytuacja powinna zostać wyjaśniona w ciągu kilku najbliższych dni.

Piotr Zieliński kupił i sponsoruje dwa domy dziecka. Byliśmy tam (ZDJĘCIA, WIDEO)

Przygotowania wg planu

Jeżeli Sopot faktycznie zostanie bazą reprezentacji Polski podczas finałów mistrzostw Europy to nasza kadra najprawdopodobniej trenować będzie w Gdańsku. Z tego miasta biało-czerwoni wylatywać będą na kolejne mecze. Pomimo zmiany bazy harmonogram przygotowań do turnieju pozostał bez zmian. Zawodnicy spotkają się 24 maja w Opalenicy, gdzie pozostaną aż do 8 czerwca. Dzień później cała kadra zamelduje się w nowym ośrodku, którym prawdopodobnie będzie Sopot.

Sonda
Jak reprezentacja Polski poradzi sobie podczas EURO 2020?

Reprezentacja Polski na mistrzostwach Europy zagra w grupie E. Rywalami podopiecznych Paulo Sousy będą Słowacja (14.06, Sankt Petersburg), Hiszpania (19.06, Sewilla) oraz Szwecja (23.06, Sankt Petersburg). Przed turniejem Polacy rozegrają także dwa spotkania towarzyskie. Biało-czerwoni najpierw zmierzą się z Rosją (1.06, Wrocław), a następnie z Islandią (8.06, Poznań).

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze