Tomasz Kędziora

i

Autor: CyfraSport Tomasz Kędziora

Konsekwencje wojny

Tomasz Kędziora nie chciał grać w kraju ogarniętym wojną, potrzebował zmian. Agent piłkarza zdradził szczegóły

2023-02-01 19:48

Tomasz Kędziora od kilku dni jest piłkarzem PAOK-u Saloniki. Do greckiego klubu trafił na wypożyczenie z Dynama Kijów. Wpływ na taki ruch miały nie tylko powody piłkarskie, ale czysto ludzkie związane z wojną w Ukrainie.

Kędziora występował w Dynamie od 2017 roku, będąc najczęściej jednym z podstawowych zawodników. Ten sezon miał trochę gorszy, bo z piętnastu meczów ligowych zagrał w dziewięciu z nich. Okazuje się, że wpływ na to miała napięta sytuacja i tocząca się wojna w Ukrainie. - Sytuacja Tomka w Dynamie była trudna. Mam tu na myśli aspekty ludzkie - trenował i żył w miejscu, gdzie toczy się regularna wojna, gdzie latają drony, jest bombardowane miasto. Miało to ogromny wpływ na jego psychikę i funkcjonowanie – powiedział Szymon Pacanowski z agencji menedżerskiej „Fabryka Futbolu” w rozmowie z Canal+ Sport. - Robiliśmy wszystko, by znaleźć Tomkowi klub w kraju, w którym będzie mógł skupić się tylko na występach na boisku. Najważniejsze, że zmienił kraj i nie jest już w centrum wojny. Potrzebował zmiany, by rozwinąć się pod względem sportowym i żeby odetchnąć psychicznie. Mogę dodać, że Tomek bardzo odetchnął – wyjawił Pacanowski.

Szef FIFA wprowadza rewolucję. Sędziowie będą musieli się tłumaczyć, to może zmienić futbol!

Kędziora już raz opuszczał Ukrainę z powodu toczącej się wojny i to w dramatycznych okolicznościach. W ubiegłym roku piłkarz był ewakuowany do Polski razem z żoną, kolegą klubowym z Dynama Benjaminem Verbiciem i jego rodziną. Przez kilka miesięcy był piłkarzem Lecha Poznań, któremu pomógł zdobyć mistrzostwo Polski, a po sezonie wrócił do Kijowa. Jego wypożyczenie do PAOK-u Saloniki, trzeciej drużyny greckiej Super Ligi, obowiązuje do końca czerwca tego roku. A co będzie dalej? - Może zostanie w Grecji, a może wróci - trudno powiedzieć. Dużo zależy od tego, czy w Ukrainie dalej będzie wojna, jak sytuacja w tym kraju się rozwinie – mówi Pacanowski o przyszłości 26-krotnego reprezentanta Polski.

Adam Nawałka o podziale premii w kadrze. Wyjawił nieznaną historię. Nocne rozmowy mocno mu się nie podobały

Sonda
Czy Fernando Santos to dobry wybór na selekcjonera reprezentacji Polski?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze