Jakub Kwiatkowski, Cezary Kulesza

i

Autor: Cyfrasport Jakub Kwiatkowski, Cezary Kulesza

Nikt się nie spodziewał

Trzęsienie ziemi w reprezentacji Polski. Główna postać nagle odsunięta od kadry! Szok po decyzji PZPN

2023-12-06 9:33

Szokujące wieści obiegły we wtorek wieczorem sportowe media w Polsce. Po dziesięciu latach z reprezentacją Polski żegna się Jakub Kwiatkowski - rzecznik prasowy PZPN i team manager kadry. Nagłą decyzję związku potwierdzili m.in. Mateusz Borek i Tomasz Włodarczyk, a kibice są zszokowani.

Jakub Kwiatkowski pracował przy reprezentacji Polski przez dekadę. Najpierw był rzecznikiem prasowym PZPN, ale później objął także funkcję team managera kadry i w tej roli zasiadał na ławce rezerwowych podczas meczów. Był członkiem sztabu podczas Euro 2016 i 2020 oraz mistrzostwach świata 2018 i 2022. Jeszcze kilka dni temu komentował losowanie fazy grupowej Euro 2024, ale we wtorek wieczorem media obiegła wiadomość o odsunięciu go od reprezentacji Polski. Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl przekazał, że Kwiatkowski nie jest już team managerem, a najprawdopodobniej całkowicie odejdzie z PZPN.

QUIZ: Rozpoznasz polskich piłkarzy? Lewandowskiego zna każdy, a resztę? 15/20 to absolutne minimum

Pytanie 1 z 20
Zaczniemy podobnie jak w piłce. Bramkarz na zdjęciu to...
Wojciech Szczęsny

Jakub Kwiatkowski odsunięty od reprezentacji Polski. Trzęsienie ziemi

Kilkanaście minut wcześniej podobną informację za pośrednictwem X (dawniej Twitter) przekazał Mateusz Borek. "Szokująca decyzja. "Pułkownik" Kwiatkowski to porządny facet. Adam Nawałka nie lubi tego" - napisał popularny dziennikarz. W podobnym tonie wypowiedział się Włodarczyk, który zwrócił uwagę na profesjonalizm Kwiatkowskiego. Cenili go piłkarze, dziennikarze, a zwłaszcza kolejni selekcjonerzy. Po dziesięciu latach jego przygoda z kadrą dobiega jednak końca.

Kim jest Jakub Kwiatkowski?

Jakub Kwiatkowski po raz pierwszy w PZPN pojawił się w 2009 roku, ale spędził tam jedynie kilka miesięcy. Do pracy w polskim związku wrócił w 2012 roku i pełnił funkcję rzecznika. Później łączył ją z rolą team menedżera reprezentacji Polski i pełnił ją na najważniejszych imprezach ostatnich lat - mistrzostwach Europy 2016 i 2020 oraz mistrzostwach świata 2018 i 2022. Kwiatkowski ukończył studia dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim, jest żonaty z aktorką i freediverką (nurkowanie na wstrzymanym oddechu) Agatą Załęcką. 

Listen on Spreaker.
Najnowsze