Uczestnik mundialu w Korei wrócił na boisko! Reprezentant Polski wspomógł były klub

2020-10-18 17:50 PFK
Paweł Kryszałowicz
Autor: WOJTEK RZAZEWSKI / SUPER EXPRESS Paweł Kryszałowicz

Przed laty był cenionym napastnikiem w polskiej lidze. Z reprezentacją Polski pojechał na mistrzostwa świata 2002. Tworzył duet napastników z Emmanuelem Olisadebe. Teraz 47-letni Paweł Kryszałowicz wrócił na boisko.

Jest wychowankiem Gryfa Słupk. W Ekstraklasie debiutował w Amice Wronki i właśnie w klubie z Wielkopolski się wypromował. 1,5 sezonu spędził także w Eintrachcie Frankfurt. Po powrocie z Niemiec znów związał się z Amiką. Później na 1,5 roku trafił do Wisły Kraków. I to był jego ostatni klub na poziomie Ekstraklasy, gdzie zagrał 219 meczów i strzelił 69 goli.

Demolka w Mielcu! Wisła Kraków zdeklasowała beniaminka Ekstraklasy [WIDEO]

Dostarczył nam także wielu wzruszeń w reprezentacji Polski z którą po 16 latach wywalczył awans do mistrzostw świata 2002. Na mundialu w Korei strzelił gola w meczu ze Stanami Zjednoczonymi na zakończenie fazy grupowej. W kadrze wyróżnił się czterema bramkami w towarzyskim spotkaniu z Wyspami Owczymi. Wszystkie trafienia zanotował w pierwszej połowie. Karierę w drużynie narodowej zakończył w 2004 roku występem z Irlandią Płn. w Belfaście. Jego bilans to: 33 występy i 10 bramek.

Wisła Płock - Śląsk Wrocław: Gol rezerwowego na wagę premierowego zwycięstwa [WYNIK]

Po zakończeniu kariery "Kryszał" zachorował. Walczył z rakiem, ale wyszedł z tego zwycięsko. Teraz znów zobaczyliśmy go na boisku. Zagrał w meczu rezerw Gryfa Słupsk, który wygrał 6:2 z Błękitnymi Główczyce w A Klasie. Drużyna byłego kadrowicza jest wiceliderem.

Problemy zdrowotne kadrowicza w Niemczech. Fortuna znów nie sprzyja Polakowi

Najnowsze