Yaw Yeboah

Autor: Cyfrasport Yaw Yeboah (z lewej) zdobył dwie bramki w meczu ze Stalą Mielec

Demolka w Mielcu! Wisła Kraków zdeklasowała beniaminka Ekstraklasy [WIDEO]

2020-10-18 17:08

To była deklasacja! W pięciu poprzednich meczach Wisła Kraków nie potrafiła odnieść zwycięstwa w Ekstraklasie w tym sezonie. Jednak "Biała gwiazda" w końcu przełamała się i zrobiła to z przytupem. Krakowski zespół po prostu zdemolował Stal Mielec wygrywając na wyjeździe aż 6:0. W drugiej połowie dwie bramki zdobył Yaw Yeboah. Początki dla beniaminka po powrocie do elity są zatem bardzo trudne.

Gospodarze przystąpili do meczu bez pierwszego trenera Dariusza Skrzypczaka, który jest chory. Jego podopieczni przeciwko Wiśle zaprezentowali się katastrofalnie. Już do przerwy "Biała gwiazda" strzeliła trzy gole. Po dziesięciu minutach ekipa Stali straciła bramkę po wyrzucie piłki z autu. Przed przerwą goście jeszcze dwa razy wymanewrowali dziurawą defensywę beniaminka.

Problemy zdrowotne kadrowicza w Niemczech. Fortuna znów nie sprzyja Polakowi

W drugiej części Wisła dalej wykorzystywała błędy rywali. W ciągu ośmiu minut podopieczni trenera Artura Skowronka zdobyli trzy bramki! Podsumowując: krakowski zespół po 55. minutach prowadził w Mielcu aż 6:0. - Takie zwycięstwo buduje - powiedział kapitan wiślaków Maciej Sadlok przed kamerą Canal+. Dla gospodarzy to była klęska. Dla Stali to najwyższa porażka u siebie. - Nie chcę powiedzieć za dużo, bo jest we mnie złość - stwierdził Krystian Getinger, kapitan Stali w rozmowie w Canal+. - Nie przystoi przegrywać u siebie w takim rozmiarze. Nie możemy się załamywać, bo liga trwa. 0:6 to zbyt duży wynik jak na ten poziom rozgrywkowy - przyznał obrońca gospodarzy.

Wisła Płock - Śląsk Wrocław: Gol rezerwowego na wagę premierowego zwycięstwa [WYNIK]

Stal Mielec - Wisła Kraków 0:6

0:1 Michal Frydrych 10. min, 0:2 Felicio Brown Forbes 29. min, 0:3 Chuca 39. min, 0:4 Yaw Yeboah 47. min, 0:5 Yaw Yeboah 53. min, 0:6 Patryk Plewka 55. min