Problemy zdrowotne kadrowicza w Niemczech. Fortuna znów nie sprzyja Polakowi

2020-10-18 16:47 PFK
Dawid Kownacki, reprezentacja Polski
Autor: Cyfra Sport Dawid Kownacki

To jeden z najbardziej obiecujących polskich napastników młodego pokolenia. Poprzednie rozgrywki stracił przez kontuzję. Na początku obecnej edycji Dawid Kownacki wrócił do gry i w pierwszym występie zdobył bramkę. Teraz naszego zawodnika zabrakło w składzie Fortuny Duesseldorf w remisowym 2:2 meczu z SSV Jahn Regensburg. Jak podają niemieckie media powodem uraz polskiego kadrowicza.

To jest bardzo pechowy rok dla Dawida Kownackiego. Najpierw miał problemy z kolanem i w efekcie musiał poddać się zabiegowi. W sierpniu okazało się, że jest zakażony koronawirusem. Na szczęście zawodnik pokonał chorobę i wrócił do składu Fortuny. Przed miesiącem przyczynił się do wygranej 1:0 Wuerzburger Kickers w spotkaniu 2. kolejki 2. Bundesligi. W tym starciu Polak był rezerwowym, wszedł na ostatni kwadrans i po dziewięciu minutach strzelił gola, który jego drużynie dał cenne punkty. Potem pokazał się w kolejnym spotkaniu z Holstein Kiel, gdzie ponownie był zmiennikiem.

Rewelacyjny Raków rozstawia rywali w Ekstraklasie. Lopez gwiazdą ligi? [WIDEO]

Teraz zabrakło Kownackiego w meczu ligowym. Nie podano co było powodem absencji i ile będzie musiał pauzować. Po 4. kolejkach na czele drugiej Bundesligi jest Holstein Kiel. Fortuna zajmuje miejsce dwunaste z dorobkiem czterech punktów.

Wisła Płock - Śląsk Wrocław: Gol rezerwowego na wagę premierowego zwycięstwa [WYNIK]

Najnowsze