Wiemy z kim Polacy ZMIERZĄ SIĘ przed Euro. Czeka nas DUŻE wyzwanie!

2021-03-05 13:18 PSt
Paulo Sousa
Autor: SE / East News Paulo Sousa

Reprezentacja Polski już pod koniec marca rozpocznie zmagania w eliminacjach do przyszłorocznego mundialu w Katarze. W tym roku wszystko podporządkowane jest jednak mistrzostwom Europy, które już za kilka miesięcy odbędą się w 12 miastach na terenie całego kontynentu. Dziś oficjalnie dowiedzieliśmy się, z którymi reprezentacjami „Biało-Czerwoni” zmierzą się ostatnich spotkaniach przed turniejem.

Paulo Sousa szykuje się do swojego debiutu w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Ten nastąpi już za niespełna 3 tygodnie, kiedy wyjazdowym meczem z Węgrami „Biało-Czerwoni” zainaugurują eliminacje do MŚ w Katarze. 3 dni później podopieczni Sousy zmierzą się na własnym terenie z Andorą, a na zakończenie tego etapu eliminacji udadzą się na Wembley, aby stawić czoła Anglikom.

Paulo Sousa może zarobić FORTUNĘ na reklamach. Brzęczek? Zzielenieje ze złości! | Futbologia

Mecze eliminacyjne, jakkolwiek niezwykle istotne, są jednak tylko etapem przygotowań do zbliżających się wielkimi krokami mistrzostw Europy. Turniej ten rozpocznie się  w czerwcu i odbędzie się na terenie 12 miast z całej Europy (Kopenhaga, Amsterdam, Bukaresz, Dublin, Bilbao, Budapeszt, Glasgow, Monachium, Baku, Sankt Petersburg, Rzym, Londyn). Dziś Polski Związek Piłki Nożnej oficjalnie ogłosił, z kim „Biało-Czerwoni” zmierzą się w ostatnich meczach towarzyskich przed rozpoczęciem turnieju.

Pierwszym z nich będą Rosjanie, z którymi nasza kadra zmierzy się 1. czerwca. Drużyna prowadzona przez dobrze znanego w naszym kraju Stanisława Czerczesowa z pewnością będą niezwykle wymagającym rywalem. Rosja jest m.in. ćwierćfinalistą ostatniego, organizowanego przez siebie mundialu. „Sborna” w eliminacjach do ME musiała uznać wyższość jedynie Belgów i pewnie zakwalifikowała się do turnieju.

Polskie GWIAZDY do wzięcia za darmo. Tym kadrowiczom po sezonie kończą się umowy

Tydzień później podopieczni Paulo Sousy zagrają z zawsze niebezpieczną reprezentacją Islandii. Drużyna prowadzona obecnie przez Arnara Viðarssona na turniej zakwalifikować się nie zdołała, ale w naprawdę trudnej grupie eliminacyjnej pokazała się z bardzo dobrej strony. Islandczycy wywalczyli w eliminacjach 19 pkt i ulegli jedynie wyżej notowanym reprezentacjom Francji (25) oraz Turcji (23).

Reprezentacja Polski swoje zmagania na mistrzostwach Europy rozpocznie 14. czerwca od spotkania ze Słowacją. Pięć dni później podopieczni Paulo Sousy zmierzą się z jednym z głównych faworytów do końcowego triumfu – Hiszpanią. Fazę grupową „Biało-Czerwoni” zakończą 23. czerwca spotkaniem ze Szwecją.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze