Wilczek będzie strzelał dla piłkarskiego giganta? Potentat chce polskiego napastnika

2019-08-11 20:52 PD
Kamil Wilczek imponuje formą strzelecką w tym sezonie, w 8 meczach zdobył 7 bramek.
Autor: Press Focus Kamil Wilczek imponuje formą strzelecką w tym sezonie, w 8 meczach zdobył 7 bramek.

Kamil Wilczek, który w Broendby Kopenhaga zdobywa gole jak na zawołanie, znalazł się na celowniku czołowego europejskiego klubu. Parol na Polaka zagiął Besiktas Stambuł, który w tym sezonie zamierza odzyskać tytuł najlepszej drużyny nad Bosforem.

Kamil Wilczek podbił serca kibiców Broendby, teraz pora na Stambuł? Według sport.pl ściągnięciem kapitana Broendby mocno zainteresowany jest turecki Besiktas. Nowy trener Czarnych Orłów Abdullah Avci mocno zachęca władze klubu do wyłożenia na sprowadzenie Polaka 3 milionów euro.

14 - krotni mistrzowie Turcji ostatni tytuł zdobyli w 2017 roku i od tego czasu pozostają w cieniu lokalnych rywali - Fenerbahce i przede wszystkim Galatasaray. Kamil Wilczek, który w Danii strzela jak kałasznikow, miałby pomóc Orłom w odzyskaniu prymatu nad Bosforem. Skuteczny napastnik jest Besiktasowi potrzebny tym bardziej, że lidera drużyny Buraka Yilmaza czeka kilkumiesięczna rehabilitacja po operacji stopy, którą przeszedł latem.

31- letni Wilczek jest gwarantem goli. Poprzedni sezon zakończył z 27 trafieniami na koncie. Błyszczy też w obecnych rozgrywkach. Kilka dni temu przyczynił się do wyeliminowania Lechii Gdańsk z eliminacji Ligi Europy, a w niedzielę zdobył dwa gole w wygranym przez Broendby 2:0 wyjazdowym meczu ligi duńskiej z Hobro. W tym sezonie Kamil w dziesięciu meczach strzelił już dziewięć bramek!

Najnowsze