Czesław Michniewicz

i

Autor: Cyfrasport Czesław Michniewicz

Tajemnice szatni

Wydało się, co Czesław Michniewicz powiedział piłkarzowi przed meczem z Francją. Matty Cash nie chciał tego zrobić

2023-02-10 17:50

Kadencja Czesława Michniewicza w reprezentacji Polski jest już historią. Szkoleniowiec funkcję selekcjonera przestał pełnić wraz z nadejściem nowego roku, a jego następcą został Fernando Santos. Ale do czasów pracy Michniewicza będzie wracało się jeszcze długo. Matty Cash zdecydował się opowiedzieć, jakie wskazówki dostał od szkoleniowca przed meczem z Francją w 1/8 finału mistrzostw świata. Obrońca przyznał, że nie podszedł do uwag z entuzjazmem.

Reprezentacja Polski prowadzona przez Czesława Michniewicza zdołała osiągnąć historyczny sukces na mistrzostwach świata. Pierwszy raz od blisko czterech dekad biało-czerwoni zagrali w fazie pucharowej mundialu. I zapewne kibice byliby dumni z takiego osiągnięcia, gdyby nie styl gry kadry oraz "afera premiowa", która wybuchła tuż po odpadnięciu Polaków z mistrzostw. Przyczyniło się to również do braku kontynuacji pracy Michniewicza w reprezentacji.

Matty Cash o zaleceniach Michniewicza. Nie był przychylnie nastawiony

Po turnieju pojawiły się również głosy, że niektórzy piłkarze niekoniecznie akceptowali taktykę stosowaną przez selekcjonera. O zaleceniach Michniewicza przed meczem z Francją nieco więcej opowiedział Matty Cash. Prawy obrońca przyznał, że uwagi trenera były dla niego pewnego rodzaju zaskoczeniem. - Trener chciał, bym zachował dystans, lecz ja nie chciałem tak zrobić. Pomyślałem, że jak będę blisko rywala, to wtedy dam mu mniej okazji, by uciekał - powiedział reprezentant Polski w rozmowie z LADbible TV.

- Tak zrobiłem, a przy pierwszych kilku pojedynkach wszystko było w porządku. Później zdarzyła się jedna chwila, kiedy miał troszkę przestrzeni. Nie byłem w stanie nic z tym zrobić - zdradził piłkarz Aston Villi. Przyznał jednocześnie, że gra w klubie i reprezentacji różni się zdecydowanie, na co wpływa inny styl, inni piłkarze i charakter samej Premier League.

Sonda
Czy Fernando Santos to dobry wybór na selekcjonera reprezentacji Polski?
PKO Ekstraklasa Raport 6.02
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze