Czesław Michniewicz

i

Autor: Cyfrasport Czesław Michniewicz

Tajemnice szatni

Wydało się, co Czesław Michniewicz powiedział piłkarzowi przed meczem z Francją. Matty Cash nie chciał tego zrobić

2023-02-10 17:50

Kadencja Czesława Michniewicza w reprezentacji Polski jest już historią. Szkoleniowiec funkcję selekcjonera przestał pełnić wraz z nadejściem nowego roku, a jego następcą został Fernando Santos. Ale do czasów pracy Michniewicza będzie wracało się jeszcze długo. Matty Cash zdecydował się opowiedzieć, jakie wskazówki dostał od szkoleniowca przed meczem z Francją w 1/8 finału mistrzostw świata. Obrońca przyznał, że nie podszedł do uwag z entuzjazmem.

Reprezentacja Polski prowadzona przez Czesława Michniewicza zdołała osiągnąć historyczny sukces na mistrzostwach świata. Pierwszy raz od blisko czterech dekad biało-czerwoni zagrali w fazie pucharowej mundialu. I zapewne kibice byliby dumni z takiego osiągnięcia, gdyby nie styl gry kadry oraz "afera premiowa", która wybuchła tuż po odpadnięciu Polaków z mistrzostw. Przyczyniło się to również do braku kontynuacji pracy Michniewicza w reprezentacji.

Matty Cash o zaleceniach Michniewicza. Nie był przychylnie nastawiony

Po turnieju pojawiły się również głosy, że niektórzy piłkarze niekoniecznie akceptowali taktykę stosowaną przez selekcjonera. O zaleceniach Michniewicza przed meczem z Francją nieco więcej opowiedział Matty Cash. Prawy obrońca przyznał, że uwagi trenera były dla niego pewnego rodzaju zaskoczeniem. - Trener chciał, bym zachował dystans, lecz ja nie chciałem tak zrobić. Pomyślałem, że jak będę blisko rywala, to wtedy dam mu mniej okazji, by uciekał - powiedział reprezentant Polski w rozmowie z LADbible TV.

- Tak zrobiłem, a przy pierwszych kilku pojedynkach wszystko było w porządku. Później zdarzyła się jedna chwila, kiedy miał troszkę przestrzeni. Nie byłem w stanie nic z tym zrobić - zdradził piłkarz Aston Villi. Przyznał jednocześnie, że gra w klubie i reprezentacji różni się zdecydowanie, na co wpływa inny styl, inni piłkarze i charakter samej Premier League.

Sonda
Czy Fernando Santos to dobry wybór na selekcjonera reprezentacji Polski?
PKO Ekstraklasa Raport 6.02
Najnowsze