Autor: Cyfrasport Wyspy Owcze – Polska RELACJA NA ŻYWO el. EURO 2024 Wyspy Owcze – Polska WYNIK LIVE ONLINE

eliminacje EURO 2024

Polacy ograli Wyspy Owcze! Przyzwoity występ mimo fatalnych warunków i braku Lewandowskiego

Wyspy Owcze – Polska RELACJA. Aż 26 lat czekaliśmy na zwycięski debiut selekcjonera reprezentacji. Tę fatalną passę przełamał Michał Probierz (51 l.), którego kadra pokonała na wyjeździe Wyspy Owcze 2:0. Strzelanie Polaków zaczął Sebastian Szymański, a zwycięstwo przypieczętował Adam Buksa. Zwycięstwo w Thorshavn i porażka Czechów z Albanią (0:4) sprawia, że szanse na bezpośredni awans na Euro 2024 znów stały się realne. Trzeba wygrać dwa pozostałe mecze – z Mołdawią i Czechami (oba w Warszawie). Wyspy Owcze – Polska WYNIK.

Wyspy Owcze - Polska 0:2 (0:1)

Bramki: S. Szymański (4'), Buksa (65')

Kartki: żółte: Jonsson (85'), Fareo (90 + 4') - Cash (16'), Milik (44'), Piotrowski (90 + 3'), Slisz (90 +4') czerwone: Askham (49')

Wyspy Owcze: Lamhauge - Joensen, Faero, Askham, Davidsen - Vatnhamar G. - Bjartalid (76' Johansen), Hendriksson (76' Jonsson), Andreasen (83' Danielsen), Vatnhamar S. (90' Radosavljević) - Edmundsson (76' Petersen).

Polska: Szczęsny - Kędziora, Peda, Kiwior - Cash (59' Wszołek), Slisz, Dziczek (82' Piotrowski), Frankowski - S. Szymański (59' Buksa), Zieliński (87' Marchwiński) - Milik (59' Świderski).

Wierzymy, że z nowym selekcjonerem ta kadra w końcu zacznie grać na miarę możliwości – mówili nam z nadzieją polscy kibice, którzy dość licznie przyjechali na Wyspy Owcze. Niektórzy z problemami – jeden z samolotów z powodu silnego wiatru został zawrócony (kibice dolecieli później). Od pierwszej minuty Polacy próbowali narzucić półamatorom swoje warunki gry. Szybko się to opłaciło, bo już w 4. minucie Sebastian Szymański po asyście Piotra Zielińskiego trafił na 1:0. Do przerwy to Polacy mieli przewagę, ale Farerzy grali dzielnie: wysoko podchodzili, próbowali odebrać piłkę, byli agresywni. W efekcie do przerwy na tablicy wyników nic się nie zmieniło.

Druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia, którym była czerwona kartka dla Askhama. To sprawiło, że gospodarze z rzadka wychodzili już własnej połowy, a Polacy mogli skupić się na ataku pozycyjnym. Przyniosło to rezultat, bo po dobrej akcji na 2:0 podwyższył Adam Buksa. Podczas meczu Wyspy Owcze – Polska zobaczyliśmy sześciu debiutantów: pięciu na boisku (Patryk Peda, Patryk Dziczek, Bartosz Slisz, Jakub Piotrowski i Filip Marchwiński) oraz jednego w roli selekcjonera reprezentacji – Michała Probierza. Jedenastka, którą wystawił Probierz, to było połączenie kadry z poprzednich meczów z nową wizją nowego selekcjonera. Piotr Zieliński pod nieobecność Roberta Lewandowskiego był kapitanem drużyny. Reprezentacja Polski przerwała niechlubną serię, po raz pierwszy w tych eliminacjach wygrała na wyjeździe (dotychczas porażki z Czechami, Mołdawią i Albanią). Zwycięskie debiuty selekcjonerów to rzadkość. Dość powiedzieć, że ostatnim, który w pierwszym meczu w roli opiekuna kadry wygrał był… Janusz Wójcik w 1997 roku! Teraz Michał Probierz zaczął od zwycięstwa i niech będzie to dobry prognostyk na przyszłość. Bo gorzej niż przez ostatnie pół roku być już nie może. W niedzielę mecz z Mołdawią, który po prostu trzeba wygrać i to przekonująco.

Wyspy Owcze - Polska

KONIEC MECZU

Wyspy Owcze – Polska MEMY Polski Guardiola z wygraną w debiucie, Milik znów na celowniku

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na sport.se.pl.

Polacy nie zagrali wybitnego spotkania, ale zaprezentowali się bardziej efektownie niż na PGE Narodowym z tym samym rywalem. Jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale Michał Probierz nie może narzekać na taki debiut.

90 + 7'

KONIEC!

90 + 6'

Wszołek dostał dobre podanie od obrony, lecz nie zdołał dobrze opanować piłki i stracił.

90 + 4'

Gra się zaostrzyła teraz Slisz łokciem uderzył rywala i też dostał żółtą kartkę.

90 + 4'

Ostry faul Faero, żółta kartka.

90 + 3'

Piotrowski traci piłkę i od razu przerywa akcję rywali faulem, żółta kartka.

90 + 2'

Obraz gry niewiele się zmienia, Polacy bardzo długo utrzymują się przy piłce.

90 + 1'

Druga połowa potrwa dodatkowe 7 minut!

90'

Jeszcze zmiana w zespole Wysp Owczych. Vatnhamar schodzi, wchodzi Radosavljević.

87'

I mamy kolejny debiut! Marchwiński za Zielińskiego.

87'

Buksa dostał piłkę pod linię końcową z lewej strony pola karnego, dogrywał jeszcze w centrum pola karnego, lecz zrobił to za mocno.

85'

Jonsson dostał żółtą kartkę za faul na Piotrowskim.

85'

Niecelne zagranie Kiwiora w pole karne rywali.

83'

Zmiana też w zespole gospodarzy, Danielsen za Andreasena.

82'

Zmiana w Polsce jeszcze, Piotrowski wchodzi za Dziczka.

79'

Mocno wycofani gospodarze, Polacy muszą grać po obwodzie. W końcu Zieliński zagrał górą, lecz Świderski nie zdołał opanować tej piłki, szybko dopadli do niego obrońcy.

76'

Trzy zmiany w Wyspach Owczych. Johansen za Bjartalinda, Jonsson za Hendrikssona i Petersen za Edmundssona.

75'

Świderski miękko na lewo do Frankowskiego, fajny pomysł, niestety zagranie lekko zbyt mocne.

73'

Teraz jednak bez kontroli, Frankowski fauluje na swojej połowie i rywale będą mogli dograć w pole karne z rzutu wolnego.

72'

Polacy spokojnie kontrolują przebieg spotkania, nie spieszą się i szukają luki w obronie osłabionego rywala.

68'

Odpowiedź rywali, ale strzał Edmundsona głową kompletnie nieudany, wysoko nad bramką.

66'

Naciskaliśmy, Frankowski dostał podanie na lewe skrzydło, ograł obrońcę, dograł wprost na głowę Buksy i ten teraz nie dał się zablokować i pokonał bramkarza rywali.

65'

GOOOOOOOOOL! BUKSA TRAFIA DO BRAMKI!

64'

Kiwior górą z lewej strony w pole karne, Buksa dochodzi do strzału głową, lecz został zablokowany!

63'

Mało emocji w ostatnich minutach, trochę chaosu po zmianach w polskiej ekipie.

62'

Davidsen dobrze wrzuca z lewej strony, Peda wybija na rzut rożny.

59'

Zmiany, wchodzą Świderski, Buksa i Wszołek, schodzą Milik, Szymański i Cash.

58'

Szykują się zmiany w reprezentacji Polski.

57'

Dobry atak pozycyjny Polaków, piłka w końcu trafia na linię pola karnego do Milika, lecz ten nie zdołał się obrócić i stracił piłkę.

56'

Centra z kornera ląduje w rękach Szczęsnego, tym razem bez zagrożenia.

55'

Rzut rożny dla Wysp Owczych.

54'

Centra w pole karne, Peda próbuje oddać strzał, ale rywale oblegli go w kilku i zdołał tylko lekko kopnąć w kierunku bramki.

52'

Centra z lewej strony w polskie pole karny, Kiwior ostro potraktował jednego z rywali, na szczęście sędzia nie dopatrzył się tam faulu.

50'

Ależ szkoda! Piłka przy rzucie wolnym ustawiona na wprost bramki na ok. 17. metrze, ale Zieliński nie trafił w bramkę.

49'

Sędzia jednak sprawdził sytuację z początku drugiej połowy, obrońca Wysp Owczych sfaulował Milika wychodzącego na czystą pozycję, dlatego otrzymał kartkę, ale faul był przed polem karnym, będzie rzut wolny.

49'

CZERWONA KARTKA DLA ASKHAMA!

46'

Szybka akcja Polaków, piłka do Milika, ten został powalony przez obrońcę, ale sędzia nie widział tam faulu! Powtórka nie rozstrzyga do końca tej sytuacji.

46'

Zaczynamy drugą połowę! Polacy i Farerzy bez zmian.

45 + 1'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Frankowski mocno w pole karne z lewego skrzydła, Lamhauge spokojnie łapie. Sędzia dolicza tylko minutę.

44'

Milik ostro fauluje Edmundsona, żółta kartka.

42'

Edmundson wpada w pole karne z lewej strony, Peda dobrze wybija zagraną przez niego piłkę. Ta trafia do Szymańskiego, a ten po chwili został sfaulowany przy swoim polu karnym.

40'

Slisz dobrze w pole karne, Milik nie zdołał sięgnąć piłki głową, po chwili próbował strzelać Frankowski, ale po raz trzeci został zablokowany. Do podbitej piłki wyskoczył Cash, lecz jego strzał głową był zbyt słaby, Lamhauge łapie.

37'

Kędziora faulowany na własnej połowie.

36'

Askham próbował wrzucić piłkę w nasze pole karne z rzutu z autu, piłka trafiła w ręce Szczęsnego.

34'

Szymański zatrzymany mocnym, jednak czystym wślizgiem rywala.

33'

Frankowski teraz niecelnie do Szymańskiego na lewej stronie, lecz utrzymujemy się przy piłce.

31'

Powtórki pokazały, że obrońca Wysp Owczych zagrał ręką, ale VAR nawet tego nie sprawdził!

31'

Niezła centra Zielińskiego z rzutu rożnego, zakończyło się jednak bez strzału.

30'

Przechwyt Biało-Czerwonych pod polem karnym, Frankowski próbował uderzyć z ostrego kąta, ale został zablokowany.

29'

Odpowiedź Polaków! Frankowski ruszył lewym skrzydłem, zagrał przed bramkę, jednak tam Milik nie zdołał w nią trafić!

29'

Polacy zdecydowanie zbyt mocno oddali inicjatywę rywalom.

28'

Uderzenie głową, Peda wybija z linii bramkowej! Po chwili Edmundson próbuje dobijać, lecz robi to niecelnie.

27'

Strzał bezpośrednio z rzutu rożnego, Szczęsny z trudem to sięgnął! Drugi korner, teraz z prawej strony.

27'

Rzut rożny z lewej strony dla Wysp Owczych.

24'

Gunnar Vatnhamar odebrał piłkę Zielińskiemu w środku pola, szybka kontra zakończona niecelnym podaniem w pole karne i Szczęsny jako pierwszy do niej dopada.

23'

Daleka piłka do Milika, lecz napastnik Polaków był na spalonym.

21'

Zagranie w pole karne Polaków z lewego skrzydła, Kiwior nie reaguje zbyt pewnie i odbija piłkę głową pod siebie, na szczęście rywal nie zorientował się zbyt szybko i piłka została po chwili wybita.

18'

Zieliński prostopadle do Szymańskiego, ten z prawej strony przed bramkę do Milika, jednak bramkarz zdołał to przeciąć!

17'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Polaków wybite przez Kędziorę.

16'

Cash skrobnął rywala po piętach i sędzia od razu pokazuje mu żółtą kartkę.

16'

Peda w walce z Edmundsonem, obił rywala wybijając piłkę i Szczęsny zacznie od bramki.

15'

Świetna indywidualna akcja Casha, zagrał z prawej strony na lewe skrzydło, tam był niepilnowany Frankowski, jednak w ostatniej chwili jego strzał zablokował obrońca! Szkoda.

14'

Polakom cofnięcie się chyba pasuje, gospodarze nie mają zbytnio pomysłu, co zrobić piłką.

13'

Zieliński dobrze przechwycił, jednak nie zdołał odegrać do Milika, Farerzy znów przy piłce.

11'

Teraz Polacy oddali piłkę Farerom, ale Hendrikson podaje wprost na głowę Pedy, a po chwili Szymański został sfaulowany pod własnym polem karnym.

9'

Prostopadłe zagranie Szymańskiego do Zielińskiego nie dotarło do celu, Joensen dobrze wyblokował naszego kapitana.

8'

Dalekie zagranie od Andreasena na połowę Polaków niezwykle niecelne.

7'

Polacy teraz utrzymują się przy piłce i starają się skonstruować atak pozycyjny.

5'

Długa piłka w pole karne, obrońca wybija ją, lecz dopada do niej Zieliński, oddaje Szymańskiemu, a ten przymierzył zza pola karnego i nie dał szans bramkarzowi!

4'

GOOOOOOOOOOL MAMY TOOOOOOOOOO! SZYMAŃSKI!

3'

Słabe rozegranie rzutu wolnego przez Wyspy Owcze i polska obrona spokojnie wybija piłkę.

2'

Póki co sporo chaosu i gry w środku pola, Polacy starają się przejąć inicjatywę.

1'

Gramy! Gospodarze przy piłce.

Za nami hymny obu państw, za chwilę zaczynamy!

Piłkarze już wychodzą na boisko!

Michał Probierz dokonał wielu zmian w składzie na ten mecz w porównaniu do poprzedniego spotkania obu drużyn. Na pewno na boisku zabraknie Lewandowskiego, Krychowiaka, Bednarka, Bereszyńskiego i Skórasia. Ze składu, który rozpoczął mecz na Narodowym, ostali się Szczęsny, Kędziora, Kiwior, Zieliński i Milik.

Dobry wieczór! Już za kilkanaście minut reprezentacja Polski rozpocznie kolejny mecz w ramach eliminacji EURO 2024. Tym razem zmierzy się na wyjeździe z Wyspami Owczymi.

Witamy w relacji na żywo z meczu Wyspy Owcze - Polska w ramach eliminacji EURO 2024! Start meczu o 20:45, bądźcie z nami!

Wyspy Owcze – Polska RELACJA NA ŻYWO el. EURO 2024 Wyspy Owcze – Polska dzisiaj 12.10 WYNIK, SKŁADY

Reprezentacja Polski ma za sobą jeden niezwykle słaby rok i można to stwierdzić, mimo że tak naprawdę jeszcze się on nie skończył. Jednak tylu kompromitacji i upokorzeń, co od stycznia 2023 roku przeżyli kibice reprezentacji Polski, nie było już dawno. Polacy słabo zaprezentowali się już w pierwszym meczu eliminacji z Czechami, później przegrali z Mołdawią 2:3 mimo prowadzenia 2:0 do przerwy, a następnie w kiepskim stylu pokonali Wyspy Owcze i parę dni później przegrali po raz pierwszy w historii z Albanią. Wciąż jest jednak szansa, by może nie zmazać plamę trwających eliminacji EURO 2024, ale wejść na ścieżkę do poprawy wizerunku kadry i PZPN.

Wyspy Owcze – Polska dzisiaj 12.10 RELACJA LIVE Mecz Polaków dzisiaj 12 października WYNIK

Mecz z Wyspami Owczymi, tym razem wyjazdowy, z pewnością będzie dość szczególny. Polacy walczą nie tylko o przedłużenie szans na bezpośredni awans na EURO, ale też, a może przede wszystkim, o rozpoczęcie nowego, pozytywnego rozdziału w historii kadry. Będzie to debiut nowego selekcjonera Michała Probierza i choć jego nominacja nie wzbudziła wielkiego entuzjazmu, to nie można mu odbierać szans na sukces jeszcze przed pierwszym meczem. Kadra będzie musiała także sprawdzić się w momencie, gdy atmosfera wokół niej jest naprawdę zła, a do pomocy nie ma najlepszego piłkarza w historii Polski, Roberta Lewandowskiego.