Andora czeka na Polaków

i

Autor: Przemysław Ofiara Andora - Polska w sercu Pirenejów

Zakupowy raj wita reprezentację Polski. Tu można zaszaleć! [Korespondencja z Andory)

2021-11-11 12:32

Tak wysoko jeszcze w tych eliminacjach się nie wspięli. Reprezentacja Polski zmierzy się z Andorą w najwyżej położonej stolicy w Europie (1023 m.n.p.m.), stadion jest z każdej strony otoczony potężnymi skałami. Jest to też zakupowy raj. Robert Lewandowski i spółka w piątek o 20:45 zagrają z Andorą.

Andora - Polska w najwyżej położonej stolicy w Europie

Polscy kibice, którzy nie mogą oglądać meczu z trybun, będą z pewnością rozczarowani, bo wizyta w Andorze jest wyjątkowa. Maleńkie państewko (mniejsze od Warszawy), wciśnięte pomiędzy Francję i Hiszpanię, znajduje się w samym sercu Pirenejów. W samej Andorze mieszka blisko 80 tysięcy ludzi (tyle ile na przykład w Siedlcach), ale w sezonie zimowym, który właśnie się tu zaczyna, do kraju zjeżdżają tłumy. Andora jest bowiem znanym kurortem narciarskim. Nie jest łatwo tutaj dotrzeć, ponieważ Andora nie ma lotniska. Jedyny sposób to lądowanie w Barcelonie, Gironie lub Tuluzie i przejazd autobusem bądź samochodem. Przejazd trwa około 4 godziny.

I jeszcze jedno. Ten malutki kraj jest częstym celem… zakupoholików, bo to raj podatkowy. Produkty kupuje się bez cła, więc hitem jest sprzęt elektroniczny czy alkohol. Polacy nie przyjechali tu jednak na zakupy i zapewne jedyne co wywiozą, to (miejmy nadzieję) trzy punkty.

Wyjaśniła się przyszłość Paulo Sousy. Koniec niepewności, podjęto kluczową decyzję

Tomaszewski ŻĄDA ZWOLNIENIA Sousy! Podał mocny POWÓD | Futbologia
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze