Zamieszanie z wyborem selekcjonera. Brzęczek ciągle w grze?!

2022-01-23 0:04
Jerzy Brzęczek
Autor: Cyfra Sport Jerzy Brzęczek

Ma swoje problemy z wyborem selekcjonera prezes PZPN Cezary Kulesza, ma je również piłkarska federacja Kosowa. Okazuje się, że szansę na to stanowisko wciąż zachowuje były selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek, mimo wcześniejszych informacji, że już wypadł z gry.

Ten zwrot wydarzeń bierze się gównie z zamieszania jakie towarzyszy wyborowi selekcjonera Kosowa. Poprzedni trener Szwajcar Bernard Challandes stracił posadę w październiku, a rolę tymczasowego pełni  Słoweniec Primoz Gliha, który poprowadził reprezentację w dwóch meczach. Na początku selekcji wydawało się, że szanse Brzęczka są duże. Jednak, w odróżnieniu od Polski, Kosowianie nie muszą aż tak spieszyć się z decyzją, bo pierwsze mecze o punkty w Lidze Narodów, zagrają dopiero w czerwcu. Zaczęły pojawiać się nowe kandydatury do objęcia funkcji selekcjonera. Federacja rozmawiała z utytułowanym szkoleniowcem Felixem Magathem. Jednak według tamtejszych mediów oczekiwania finansowe Niemca są bardzo wysokie. Pojawiła się również kandydatura jego rodaka, Christopha Dauma, i to on ma być głównym kandydatem. Jednak sytuacja jest mocno skomplikowana i wszystko wskazuje na to, że Jerzy Brzęczek nadal jest brany pod uwagę. Według dziennikarzy z Kosowa przyszły tydzień ma przynieść rozstrzygniecie i ogłoszenie nowego selekcjonera, który miałby zacząć pracę od początku lutego. Przypomnijmy, że w eliminacjach do mundialu w Katarze, Kosowo zajęło piąte, ostatnie miejsce w grupie. Niemniej osiągnęło kilka wartościowych wyników – zwycięstwo z Gruzją na wyjeździe i remis z Grecją na boisku rywala.

Karol Świderski zagra w Charlotte FC. Znamy szczegóły umowy, astronomiczna gaża! [TYLKO U NAS]

Sonda
Czy Jerzy Brzęczek był dobrym trenerem reprezentacji Polski?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze