Czesław Michniewicz

i

Autor: Cyfra Sport Czesław Michniewicz

Polska bez selekcjonera

Zapadła decyzja w sprawie Czesława Michniewicza. Odchodzi, reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera

2022-12-22 11:22

Czesław Michniewicz nie jest już selekcjonerem reprezentacji Polski w piłce nożnej. Po pierwszym awansie z grupy na mundialu od 36 lat odchodzi z kadry. Kadra już niedługo pozna nazwisko nowego selekcjonera, który poprowadzi ją w eliminacjach Euro 2024. Czesław Michniewicz odchodzi po niecałym roku pracy z kadrą. Jego kontrakt nie zostanie przedłużony.

Czesław Michniewicz odchodzi z reprezentacji Polski. Ogłoszono decyzję, że selekcjoner żegna się z pracą z kadrą po przyzwoitych mistrzostwach świata pod kątem wyniku. Więcej do życzenia zostawiał styl naszej kadry. Biało-czerwoni odpadli po meczu z Francją przegranym 1:3. Polski Związek Piłki Nożnej nie postanowił przedłużać wygasającej z końcem roku umowy z selekcjonerem. Decyzja dla niektórych jest zaskakująca. Selekcjoner Czesław Michniewicz zrealizował wszystkie stawiane przed nim cele. Utrzymał się w Dywizji A Ligi Narodów, wyszedł z grupy mistrzostw świata, na które wcześniej awansował.

Czesław Michniewicz odchodzi z reprezentacji. Poinformował go zarząd PZPN

22 grudnia Czesław Michniewicz dowiedział się, że nie pozostanie na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski. W czwartek odbyło się specjalne posiedzenie zarządu, na którym usłyszał informację o nieprzedłużeniu z nim umowy. To oznacza, że w PZPN zaczyna się gorący okres poszukiwania nowego selekcjonera.

Kulesza ma się spotkać z Michniewiczem! To może być kluczowe, media nie mają wątpliwości.

Kim jest Czesław Michniewicz? Bilans meczów w reprezentacji Polski

Czesław Michniewicz przejął reprezentację Polski po Paulo Sousie. Selekcjoner wprowadził drużynę na mistrzostwa świata dzięki wygranej ze Szwecją 2:0 na Stadionie Śląskim w Chorzowie. 

Michniewicz spełnił wszystkie stawiane przed nim zadania. Utrzymał się w Lidze Narodów, wyszedł z grupy mistrzostw świata. Z trzynastu meczów wygrał 5 i zremisował 3. Pozostałe 5 zakończyło się porażkami.

Jacek Gmoch o polskich kandydatach na selekcjonera. Tylko jeden z nich ma autorytet. Mocne słowa o okresie korupcji

Sonda
Czy Michniewicz był dobrym selekcjonerem reprezentacji Polski?
Najnowsze