Zbigniew Boniek ostro komentuje sprawę Matty’ego Casha. „Ja tego nie kupuję”

2021-09-26 16:50
Zbigniew Boniek
Autor: Marcin Gadomski / SE Zbigniew Boniek

Zbigniew Boniek przestał pełnić rolę prezesa PZPN-u, ale nie oznacza to, że nie angażuje się w sprawy polskiej piłki. Ostatnio bardzo głośno było o możliwym powołaniu dla Matty’ego Casha, zawodnika Aston Villi, który stara się o polski paszport. Dla byłego szefa piłkarskiej centrali to jedynie „gra menedżerska”, nie mająca nic wspólnego z chęcią gry dla Polski.

Zbigniew Boniek już jako prezes PZPN słynął z mocnych, nierzadko kontrowersyjnych wypowiedzi. Jego charakter z pewnością nie ulegnie teraz zmianie, o czym możemy przekonać się śledząc jego wpisy w mediach społecznościowych oraz udzielane wywiady. Teraz, będąc gościem programu „Cafe Futbol”, Zbigniew Boniek został zapytany o ewentualne powołanie dla Matty’ego Casha, zawodnika Aston Villi, który, jak tydzień temu poinformowały angielskie media, stara się o polski paszport i zgłasza chęć gry dla reprezentacji Polski. Sam paszport nie powinien być dla Casha problemem – jego mama, Barbara Cash (z domu Tomaszewska), jest Polką – i jego otrzymanie zależy jedynie od tego, czy zawodnik Aston Villi zdoła skompletować odpowiednie dokumenty. Były prezes PZPN-u krytycznie odniósł się do całej sprawy, komentując ją w dosadny sposób.

Aż ciężko uwierzyć w to, co zrobił Zbigniew Boniek. Wszystko widać jak na dłoni. Totalny szok

Niektóre żarty Bońka nie przypadły do gustu fanom! W poniższej galerii dowiesz się, o co poszło

Zbigniew Boniek komentuje sprawę Casha. Dosadna wypowiedź

Były szef polskiej piłki zaczął od tego, że nie jest zagorzałym przeciwnikiem powołań dla zawodników, którzy nie wychowywali się w Polsce. – Żeby była jasność: nie mam nic przeciwko piłkarzom z zagranicy, którzy mają polski paszport, a wręcz przeciwnie. Mieliśmy już takie przypadki, bo Maik Nawrocki i Marcel Zylla nie są piewcami polskiego języka. Mieli problemy z komunikacją w naszym języku na zgrupowaniach kadry młodzieżowej – powiedział Boniek na początku.

Zbigniew Boniek zaczepił Marcina Najmana! Na odpowiedź nie musiał długo czekać

W dalszej części wypowiedzi zwraca jednak uwagę na to, że Cash dopiero teraz zaczął starać się o polski pasport. – Jeżeli ktoś przez całe życie nie mówił po polsku i nagle w wieku 25 lat zapragnął, żeby mieć nasz paszport, to nie jest to przywiązanie do ojczyzny przodków. Jeśli wy to kupujecie, to jest wasza sprawa. Ja tego nie kupuję. Polskie obywatelstwo po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej daje Cashowi więcej możliwości. To jest tylko i wyłącznie gra menadżerska. Jeśli tego nie widzicie, to jesteście ślepi. Kiedy ten zawodnik był nastolatkiem, nie było żadnych przesłanek do tego, że chce grać dla naszej reprezentacji – podkreślił Zbigniew Boniek w programie „Cafe Futbol”.

Sonda
Czy Zbigniew Boniek był dobrym prezesem PZPN-u?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze