Zbigniew Boniek, Michał Probierz

i

Autor: Cyfra Sport Zbigniew Boniek, Michał Probierz

Realna ocena

Zbigniew Boniek ostro podsumował Michała Probierza. Gorzkie słowa o selekcjonerze, tego zabrakło

2023-11-29 8:41

Michał Probierz choć nie przegrał czterech pierwszych meczów w roli selekcjonera reprezentacji Polski, nie może być do końca zadowolony z wyników osiąganych przez biało-czerwonych. Zwłaszcza, że rzutem na taśmę nie udało się wywalczyć drugiego miejsca w grupie eliminacyjnej i tym samym zapewnić sobie awansu na Euro 2024. Dosadną ocenę pierwszych miesięcy pracy Probierza wystawił Zbigniew Boniek.

Michał Probierz obejmował reprezentację Polski w bardzo trudnym momencie. Nie dość, że piłkarze byli mocno krytykowani za styl i wyniki, to w dodatku wydawało się, że grupa jest rozbita pod względem mentalnym. Mimo tego pojawiło się światełko w tunelu, że uda się awansować na mistrzostwa Europy jeszcze w 2023 roku, ale po remisie z Mołdawią na PGE Narodowym nadzieje w zasadzie prysły. Biało-czerwonym zostały jeszcze baraże, w których najpierw zmierzymy się z Estonią, a następnie albo z Walią albo z Finlandią.

Tomasz Hajto ostro uderzył w polskich piłkarzy. Nagle wspomniał o Bońku. Ekspert nie brał jeńców

Sonda
Czy Polska wygra baraże i awansuje na Euro 2024?

Boniek podsumował Probierza

Na razie trudno o wielki optymizm przed barażami, ale pod wodzą Probierza reprezentacja grała nieco lepiej i zdecydowanie bardziej ofensywnie, niż miało to miejsce za czasów Fernando Santosa. Zauważa to również Zbigniew Boniek, ale zwraca uwagę, że w piłce liczą się jednak wyniki. - Jestem z "partii" Michała Probierza. Jeśli chodzi o jego nastawienie, to widzę entuzjazm. Natomiast trzeba też powiedzieć prawdę. No niestety, Michał "baraży" nie wygrał, bo z Mołdawią i z Czechami mieliśmy dwa "baraże". Jednak zabrakło wyników. Dwa wyniki po 1:0 na Narodowym już dałyby nam finały Euro - powiedział były prezes PZPN na kanale "Prawda Futbolu".

Marek Papszun obejmie pogromców reprezentacji Polski?! Sensacyjne wieści gruchnęły jak grom z jasnego nieba

- Jeżeli za wynik jest odpowiedzialny tylko i wyłącznie trener, bo tak jest w dzisiejszym świecie, to trzeba powiedzieć, że to pierwsze podejście nie zakończyło się sukcesem. Nie udało się - ocenił Boniek. Legenda polskiej piłki dodała również, że jest pewna pokonania Estonii, ale chce zobaczyć, co wydarzy się w finale barażów.

Jan Tomaszewski grzmi na reprezentację
Najnowsze