Zbigniew Boniek WYPUNKTOWAŁ Jerzego Brzęczka. Prezes PZPN wskazał SŁABE punkty byłego selekcjonera Polski

2021-01-21 17:16 ŁOLI
Zbigniew Boniek, Jerzy Brzęczek
Autor: Cyfrasport Zbigniew Boniek i Jerzy Brzęczek

Zwolnienie Jerzego Brzęczka z posady selekcjonera reprezentacji Polski spadło na kibiców jak grom z jasnego nieba. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej jeszcze niedawno zapowiadał, że nie ma zamiaru zwalniać trenera przed mistrzostwami Europy, na które sam wywalczył awans, jednak zmienił zdanie. Na konferencji prasowej, podczas której prezes PZPN tłumaczył powody decyzji, wskazał na kilka rzeczy, nad którymi w przeszłości musi popracować Brzęczek.

Jerzy Brzęczek, który przejął polską reprezentację polski w lipcu 2018 roku, niemal od samego początku swojej pracy nie miał łatwego życia. Selekcjoner biało-czerwonych nie był ulubieńcem kibiców, a do tego musiał zmagać się z krytyką ze strony dziennikarzy i mediów. Mimo wszystko Zbigniew Boniek przekonywał, że Brzęczek poprowadzi Polaków na mistrzostwach Europy, na które sam awansował. Teraz już wiemy, że tak się nie stanie, a prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej wyjaśnił na specjalnej konferencji prasowej, dlatego postanowił zmienić zdanie. Odpowiadając na pytania dziennikarzy, Zbigniew Boniek wskazał również słabe punkty byłego już selekcjonera biało-czerwonych, nad którymi ten powinien popracować w przyszłości. 

CZYTAJ TAKŻE: Zbigniew Boniek wygląda FATALNIE. Co się stało? Konieczna była operacja

Prezes PZPN powtarzał, że był zadowolony z pracy Jerzego Brzęczka, ale przy okazji wskazał, nad czym powinien on popracować w przyszłości. - Musi zwrócić uwagę na zarządzenie piłkarzami i komunikację z nimi. Praca w klubie jest inna niż w reprezentacji. W kadrze nie ma "day after", podczas którego można porozmawiać z zawodnikami po meczu. Tutaj trzeba się z nimi komunikować na odległość. Może tutaj ja rzeczywiście popełniłem jakiś błąd, ale z pracy Jerzego Brzęczka jestem naprawdę zadowolony - wyznał podczas konferencji prasowej Zbigniew Boniek.

CZYTAJ TAKŻE: WPADKA na konferencji prasowej Zbigniewa Bońka! Tego nikt nie mógł się spodziewać, prawdziwy HIT [WIDEO]

Brzęczek zwolniony, ale przeszedł do historii. To pierwszy raz
Najnowsze