Jakub Błaszczykowski, Zbigniew Boniek

i

Autor: Cyfrasport Jakub Błaszczykowski, Zbigniew Boniek

Wyłożył kawę na ławę

Zbigniew Boniek zdecydowanie zwrócił się do Jakuba Błaszczykowskiego przed jego pożegnaniem. Były prezes PZPN walnął prosto z mostu

2023-06-14 12:47

Jakub Błaszczykowski już w piątek (16 czerwca) oficjalnie pożegna się z reprezentacją Polski podczas towarzyskiego meczu z Niemcami. Ostatni występ wybitnego kadrowicza w biało-czerwonych barwach budzi olbrzymie emocje, o których opowiedział też Zbigniew Boniek. Były prezes PZPN zdecydowanie zwrócił się do Błaszczykowskiego i odradził mu jedno.

Mimo że reprezentacja Polski zagra w czerwcu kolejny eliminacyjny mecz do Euro 2024 z Mołdawią, to właśnie towarzyskie starcie z Niemcami budzi wśród kibiców zdecydowanie większe emocje. Także ze względu na Jakuba Błaszczykowskiego, który po raz ostatni zagra w kadrze i oficjalnie zakończy reprezentacyjną karierę. Pożegnanie 108-krotnego reprezentanta od dłuższego czasu rozgrzewa serca kibiców, zwłaszcza że nie wszystkie szczegóły są znane. Do meczu z Niemcami na PGE Narodowym w Warszawie pozostały już tylko dwa dni, a 37-latek w dalszym ciągu nie dołączył do drużyny. Prawdopodobnie przyjedzie na samo piątkowe spotkanie i wciąż są wątpliwości, jak długo będzie przebywał na boisku. Niezależnie od tego, wiadomo że 16 czerwca odbędzie się jego wielkie święto i z pewnością chwile te wzruszą miliony polskich kibiców. Wśród nich będzie też Zbigniew Boniek.

Zbigniew Boniek zdecydowanie zwrócił się do Błaszczykowskiego przed pożegnaniem

Kuba absolutnie zasługuje na pożegnanie. Był zawodnikiem, który odegrał bardzo dużą rolę w ostatnich dziesięciu latach w reprezentacji. Miał znakomite mecze - zapamiętamy go z kilku pięknych goli i asyst - powiedział były prezes PZPN na kanale "Prawda Futbolu". Boniek przypomniał m.in. Euro 2012 i asystę do Roberta Lewandowskiego w meczu z Grecją czy pięknego gola przeciwko Rosji. Nie zabrakło też bolesnego wspomnienia z ćwierćfinału Euro 2016 przeciwko Portugalii. - To jest wpisane w karierę piłkarza. Kibice powinni sprawić mu wielką frajdę i właściwie go pożegnać - stwierdził 67-latek.

Błaszczykowski niedawno wrócił do gry po blisko dwuletniej przerwie spowodowanej problemami zdrowotnymi. W końcówce sezonu dwukrotnie wszedł z ławki w meczach Wisły Kraków, ale spędził na boisku zaledwie 19 minut. "Biała Gwiazda" nie spełniła też celu i nie wróciła do Ekstraklasy, a kolejne rozgrywki spędzi w Fortuna 1. Lidze. To wszystko sprawia, że Boniek zdecydowanie odradza wybitnemu reprezentantowi kontynuowanie kariery. - Nie wiem, czy dalej chce grać w piłkę, ale ja bym mu to odradzał. To jest jednak jego sprawa - ocenił były piłkarz m.in. Juventusu i AS Roma.

Sonda
Czy Jakub Błaszczykowski zasługuje na oficjalne pożegnanie w kadrze?
Listen on Spreaker.
Najnowsze