Michał Listkiewicz, Zbigniew Boniek

i

Autor: Super Express Michał Listkiewicz i Zbigniew Boniek wymienili zdania

Zbigniew Boniek zdradził plany na wieczór i wywołał konsternację. Wymiana zdań byłych prezesów PZPN, zareagował Michał Listkiewicz

2022-03-24 15:34

Kibice piłki nożnej doczekali się kolejnych meczów reprezentacji. Oczekiwanie było dość długie, ale zwłaszcza w Polsce nie można było narzekać na nudę. Po wielu perturbacjach w końcu przemówi sport, a w czwartek, 24 marca, trudno śledzić uważnie wszystkie wydarzenia. Zbigniew Boniek postanowił podzielić się swoimi planami na ten piłkarski wieczór i zaskoczył wielu. Jednym ze zdziwionych okazał się inny z byłych prezesów PZPN, Michał Listkiewicz, który wymownie skomentował wpis Bońka.

Co prawda przedostatni czwartek marca miał obfitować w jeszcze większe emocje dla kibiców w Polsce, ale ostatecznie Czesław Michniewicz zadebiutuje w roli selekcjonera piłkarskiej reprezentacji w nieco spokojniejszych okolicznościach. Zamiast półfinału baraży do mundialu z Rosją w Moskwie, Biało-Czerwoni zmierzą się w Glasgow ze Szkocją w towarzyskim meczu. Jest to pierwszy i ostatni test nowego trenera kadry, a starcie na Wyspach z pewnością przyniesie wiele odpowiedzi na 5 dni przed najważniejszym meczem roku. 29 marca na Stadionie Śląskim Polacy zagrają o mistrzostwa świata ze Szwecją lub Czechami. Polscy i szkoccy piłkarze są jedynymi, którzy pięć dni wcześniej nie odczują presji walki o mundial. Piłkarscy kibice dowiedzą się tego dnia m.in. czy w finale baraży dojdzie do hitowego starcia Włochy - Portugalia. A losy aktualnych mistrzów Europy są ważne dla Zbigniewa Bońka, przed którym szalony wieczór.

Robert Lewandowski doceniony przez Ukraińców. Imponuje im postawa kapitana reprezentacji Polski

Sonda
Kto wygra mecz Szkocja - Polska

Boniek zdradził plany na wieczór, Listkiewicz dobitnie zareagował

Poza pierwszym meczem reprezentacji pod wodzą Michniewicza, wcześniej odbędzie się ważny mecz drużyny młodzieżowej. Kadra U-21 prowadzona przez Macieja Stolarczyka zagra na wyjeździe z Izraelem. Mecz ten ma duże znaczenie dla losów tabeli eliminacji do młodzieżowego Euro. Boniek mocno interesował się rozgrywkami w tej kategorii wiekowej, o czym przekonał się m.in. obecny selekcjoner seniorów. Ale prawdziwa gratka nastąpi wieczorem, gdy o tej samej porze rozpoczną się baraże i towarzyskie starcie Polaków. Były prezes PZPN zamierza śledzić wszystkie ważne wydarzenia!

Szalony pomysł francuskiego malarza. Tak przedstawił Arkadiusza Milika, czegoś takiego jeszcze nie widzieliście

Marcowe zgrupowanie zdefiniuje przyszłość reprezentacji Polski:

"Co za dzień? Najpierw Izrael - Polska U-21, potem na trzy/cztery telewizory: Szkocja - Polska, Szwecja- Czechy, Portugalia - Turcja i Włochy - Macedonia" - napisał na Twitterze 66-latek. Błyskotliwie na te plany zareagował inny z byłych prezesów PZPN, Michał Listkiewicz. "Kto ma 4 telewizory, ten szczęściarz. Mnie pozostają negocjacje z Koleżanką Małżonką odnośnie programu na wieczór. Pilot TV najważniejszym elementem wyposażenia mieszkania dzisiaj" - skomentował 68-latek. Z pewnością większość kibiców reprezentacji utożsamia się bardziej z problemami prezesa polskiej piłki w latach 1999-2008, ale obecne możliwości technologiczne pozwalają śledzić naraz kilka wydarzeń, co prezes PZPN w latach 2012-2021 niejednokrotnie pokazywał.

Tak wygląda trening reprezentacji Polski przed meczem ze Szkocją
Najnowsze