Robert Lewandowski

i

Autor: AP Robert Lewandowski

Robert Lewandowski doceniony przez Ukraińców. Imponuje im postawa kapitana reprezentacji Polski

2022-03-24 14:36

Robert Lewandowski w ostatnich tygodniach pokazał, że jest nie tylko wielkim piłkarzem, ale również ma wielkie serce. Polak aktywnie sprzeciwia się rosyjskiej inwazji na Ukrainę i bierze udział w wielu inicjatywach, mających na celu wspieranie walczących o wolność Ukraińców. Jego działania doceniają m.in. tamtejsze media.

Robert Lewandowski był jednym z pierwszych, który obstawał za tym, aby mecz z Rosją w barażach do mistrzostw świata został odwołany. Dwa dni po rozpoczęciu inwazji Polak wystąpił również z opaską w barwach Ukrainy w meczu ligowym przeciwko Eintrachtowi Frankfurt. Kolejnymi inicjatywami w których brał udział było wycofanie się ze współpracy z Huawei, gdy wyszło na jaw, że chińska firma wspiera Rosję. Do tego wziął udział w nagraniach dla Bundesligi oraz Totalizatora Sportowego, w których okazywał swoje wsparcie dla walczącej o wolność Ukrainy. Nasi wschodni sąsiedzi doceniają działania kapitana reprezentacji Polski i piszą o nim wprost „wielki człowiek”.

Bayern wydał wielką kasę na młodziutkiego piłkarza. Talent na miarę Lewandowskiego?

Sonda
Czy poszedłbyś na kolację z rodziną Lewandowskich?

Ukraińscy dziennikarze doceniają Lewandowskiego

Ukraińcy wskazują, że wsparcie znanych osób, takich jak Robert Lewandowski, mają duże znaczenie w budowaniu świadomości o wojnie w Ukrainie. – Cały świat wspiera nasze państwo. Wysyłają fundusze, pomoc humanitarną i pomagają Ukraińcom, którzy wyjechali z kraju. Nie bez znaczenia jest także wsparcie znanych postaci, które - jak Robert Lewandowski - głoszą prawdę i pokazują, co tak naprawdę dzieje się w Ukrainie – pisze portal ua.tribuna.com. Dziennikarze doceniają m.in. jego inicjatywę ws. meczu przeciwko Rosji oraz występowanie z ukraińską opaską na ramieniu.

Szalony pomysł francuskiego malarza. Tak przedstawił Arkadiusza Milika, czegoś takiego jeszcze nie widzieliście

Podkreślają też, jak ważne było to, że Lewandowski rozwiązał umowę z Huawei. – Oczywiste jest, że zakończenie współpracy poważnie uderzy w kieszeń Polaka, ale jego stanowisko jest jasne, zrozumiałe i zasługuje na największy szacunek – napisali Ukraińcy. Według doniesień mediów „Lewy” mógł stracić na tym nawet 5 mln euro.

Najnowsze