Zbigniew Boniek

Autor: Cyfra Sport Zbigniew Boniek

Zbigniew Boniek ZGANIŁ reprezentację po porażce w Anglii! Z tymi słowami zgodzi się każdy

2021-04-01 7:58

Nie udał się reprezentacji Polski wyjazd do Londynu na pojedynek z Anglią. "Biało-czerwoni" ulegli 1:2 faworytom z Wysp Brytyjskich i długimi fragmentami nie byli w stanie pokusić się w swojej grze o jakiekolwiek konkrety. Po spotkaniu głos zabrał m.in. prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek. Sternik futbolu nad Wisłą postawił na bardzo bezpośrednią ocenę widowiska na Wembley.

Pierwsza połowa nie przyniosła w postawie Polaków w zasadzie niczego dobrego oprócz faktu, że przeciwnicy strzelili im raptem jednego gola i rezultat potyczki w dalszym ciągu pozostawał otwarty. Po zmianie stron boiska przez kilkanaście minut przyjezdni zaprezentowali natomiast inne wydanie, co szybko doprowadziło do bramki wyrównującej Jakuba Modera. Na nic więcej jednak polskiej drużyny już stać nie było. Anglia wyprowadziła natomiast decydujący cios w postaci trafienia Harry'ego Maguire'a i zgarnęła komplet punktów.

BRUTALNE słowa Paulo Sousy. To wszystko wyjaśnia, nie ma z czym polemizować!

Nie ma co ukrywać, że starcie z "Synami Albionu" nie wlało zbyt wiele optymizmu w serca polskich fanów. A już zwłaszcza, że przecież za niespełna trzy miesiące kadrę czeka bój na mistrzostwach Europy chociażby z Hiszpanią. Swojego komentarza po końcowym gwizdku na Wembley postanowił udzielić także i prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek. Nie zamierzał on owijać w bawełnę rzeczywistości - zganił ekipę pisząc, że wypadła przeciętnie, podkreślając też, że boli go brak chociażby remisu.

Nie ma co ukrywać - marcowe zgrupowanie kadry zrodziło mnóstwo pytań w kontekści nadchodzących mistrzostw Europy. Sam Paulo Sousa zyskał mnóstwo materiału do analizy i będzie się musiał z nim zmierzyć w miesiącach poprzedzających start "Biało-czerwonych" na kontynentalnym czempionacie. Rywalami polskiej drużyny w fazie grupowej będą Hiszpania, Szwecja oraz Słowacja.

Piotr Świerczewski BEZ LITOŚCI o Paulo Sousie. „Z całej kadry to on jest...”