Zbigniew Boniek

i

Autor: Cyfra Sport Zbigniew Boniek

Zbigniew Boniek zwrócił się do Cezarego Kuleszy. Poszło o selekcjonera reprezentacji, pojawiło się duże "ale"

2022-07-05 10:23

Zbigniew Boniek postanowił skomentować jedną z ostatnich decyzji Cezarego Kuleszy. Mowa, o zatrudnieniu w roli selekcjonera kadry młodzieżowej Michała Probierza. O ile sam pomysł, aby to były trener Jagiellonii i Cracovii pracował z młodzieżą Boniek, uważa za słuszny, o tyle jak sam twierdzi, przy ogłoszeniu decyzji czegoś mu brakowało.

Cezary Kulesza postanowił zaskoczyć polską opinię publiczną i zadecydować o tym, aby kolejnym trenerem kadry młodzieżowej został znany z pracy w Cracovii i Jagiellonii Białystok Michał Probierz. Ruch szefa PZPN skomentował jego poprzednik, Zbigniew Boniek, który za pośrednictwem Twittera pochwalił tę decyzję piłkarskiej centrali. Jak sam jednak zauważył, czegoś istotnego mu brakowało w momencie, w którym ogłoszono nowego trenera młodzieżówki.

Mariusz Pudzianowski zaorał hejterkę. Skrytykowała go, a chwilę później mogła tylko żałować. Zero litości, mamy zdjęcie

Cezary Kulesza podjął decyzję. Probierz nowym trenerem młodzieżówki

O ile swego czasu Michał Probierz był w gronie kandydatów do objęcia pierwszej reprezentacji Polski, o tyle Cezary Kulesza postanowił, aby szkoleniowiec zajął się drużyną młodzieżową. 

- Jest to dla mnie nowe, bardzo ciekawe wyzwanie. W pracy z reprezentacją narodową trzeba bardziej skupiać się na selekcji. Dzięki temu dopasowaniu zawodników możemy w łatwiejszy sposób wprowadzać założenia, jakie chcemy. To był aspekt, który najbardziej mnie przekonał - mówił nowy selekcjoner portalowi "Łączy Nas Piłka" .

Jakub Rzeźniczak ostrzega Lecha przed starciem w Lidze Mistrzów. Zna wszystkie mocne strony Karabachu

Aby zobaczyć zdjęcia szefa PZPN, Cezarego Kuleszy, przejdź do galerii poniżej.

Boniek chwali wybór Kuleszy. Zwraca jednak uwagę na jeden szczegół

Zbigniew Boniek dał za pośrednictwem Twittera znać, że wybór Kuleszy względem Probierza był bardzo dobry, zwracając jednak uwagę na fakt, że nowemu selekcjonerowi młodzieżówki nie zorganizowano konferencji, która pozwoliłaby mu się przywitać z dziennikarzami i kibicami.

- Piękny ruch z Probierzem. Ambitny, zacięty- będzie chciał pokazać, że jest dobrym „selekcjonerem”. Brawo dla Prezesa za wybór. Nikt nie zna polskiej piłki jak Michał. Jedno, ale- dlaczego nie zrobiono porządnej konferencji? - pyta Boniek na Twitterze.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze