Zmienne losy Polaków. Jeden zachwyca w Anglii, drugi utknął we Włoszech

2021-01-13 12:55 MaSz
Krystian Bielik, Arkadiusz Milik
Autor: Andrzej Iwańczuk/REPORTER, Tomasz Radzik/Super Express

Wprawdzie Krystian Bielik (23 l.) dopiero co wrócił po kontuzji, ale już zachwyca w Derby County. W takiej dyspozycji nie musi martwić się o miejsce w reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy. Powody do niepokoju ma za to Arkadiusz Milik (27 l.), który wciąż nie może się wyrwać z Napoli. Czy w ten sposób finały EURO obejrzy przed telewizorem? Selekcjoner Jerzy Brzęczek będzie miał nie lada dylemat, co zrobić w przypadku gwiazdora drużyny narodowej.

Początek ubiegłego roku był dla niego koszmarny. Krystian Bielik zerwał więzadła krzyżowe. Uraz wykluczył go na długie miesiące. Na szczęście ten fatalny okres ma już za sobą. Wrócił do gry i zbiera komplementy. Teraz spotkało go nie lada wyróżnienie za postawę w Derby County. W tym sezonie zagrał dziewięć meczów w angielskiej Championship. Wprawdzie „Barany” zajmują miejsce w strefie spadkowej, ale polski pomocnik może być zadowolony ze swojej postawy. Jego grę docenili także kibice portalu „Give Me Sport”, którzy uznali, że zasłużył na miano najlepszego piłkarza Championship w grudniu. Trzeba przyznać, że to duże wyróżnienie dla naszego rodaka. Może być dumny, że tak szybko wskoczył na najwyższy poziom.

Maciej Żurawski zagra w Warcie Poznań! Wszystko ustalone, będzie wzmocnieniem?

W niezwykle trudnej sytuacji jest za to Arkadiusz Milik. Napastnik Napoli znalazł się w potrzasku po tym jak zdecydował się nie przedłużać umowy. Z włoskim klubem. Ofert dla polskiej gwiazdy nie brakuje, ale cały czas coś stoi na przeszkodzie. W tym sezonie piłkarz nie zagrał żadnego meczu w Serie A i w Lidze Europy. Mimo to selekcjoner Jerzy Brzęczek był cierpliwy i powoływał go do reprezentacji Polski. Czy tak samo będzie, gdy Milik zostanie w Napoli do końca rozgrywek?

Sytuację polskiego napastnika we Włoszech obserwuje Zbigniew Boniek. Prezes PZPN wypowiedział się na ten temat we włoskim radiu „Kiss kiss”. - Myślę, że to normalne, że nie będzie mógł zagrać w mistrzostwach Europy, jeśli zostanie w Neapolu po styczniowym okienku transferowym. Jego sytuacja bardzo mnie denerwuje - powiedział szef związku cytowany przez włoskie portale.

Stanowisko prezesa PZPN jest jasne, ale decydujący głos należy do trenera Brzęczka. Czy dalej będzie wyrozumiały dla napastnika, gdy ten zostanie w Napoli? Chyba, że niebawem Milik zmieni klub... 

BESTIALSKI ATAK na Jessicę Ziółek! Całkowita bezradność, rozpaczliwy apel

Najnowsze