Pozycja reprezentacji Polski w najnowszym rankingu FIFA przed Euro 2021

i

Autor: Cyfra Sport Pozycja reprezentacji Polski w najnowszym rankingu FIFA przed Euro 2021

Znamy miejsce reprezentacji Polski w najnowszym rankingu FIFA przed Euro 2021! Biało-czerwoni lepsi tylko od jednych rywali z grupy

2021-05-27 13:14

Do rozpoczęcia Euro 2021 pozostało już zaledwie kilkanaście dni. Reprezentacji Polski obecnie przygotowuje się do imprezy na zgrupowaniu w Opalenicy i to właśnie tam zastał ich najnowszy ranking FIFA. Piłkarze prowadzeni przez Paulo Sousę mogą pochwalić się miejsce wyższym od zaledwie jednych rywali grupowych Euro 2021, Słowaków. Nasi południowi sąsiedzi zajmują 36. miejsce, a reprezentacja Polski utrzymała swoją pozycję z poprzedniego rankingu, czyli 21. miejsce.

Nadchodzące mistrzostwa Europy w piłce nożnej zbliżają się wielkimi krokami, a reprezentacja Polski przygotowuje się już do swoich spotkań na Euro 2021 podczas zgrupowania w Opalenicy. Podczas trwające od poniedziałku obozu przygotowawczego, nie zabrakło złych wieści, a jedną z nich jest uraz Arkadiusza Milika, który w najgorszym wypadku może wykluczyć go nawet z udziału w Euro 2021. Reprezentanci Polski mają jednak również powody do zadowolenia. Według najnowszego rankingu FIFA, który został opublikowany na kilkanaście dni przed startem mistrzostw Europy, Biało-czerwoni utrzymali swoją 21. pozycję, którą zajmowali w poprzedniej klasyfikacji. Nieco gorzej wygląda jednak zestawienie reprezentacji Polski z jej grupowymi rywalami podczas Euro 2021. Według najnowszego rankingu FIFA, Polska jest lepsza tylko od Słowacji. 

Polska na 21. miejscu w najnowszym rankingu FIFA

W najnowszym rankingu FIFA, najwyżej spośród wszystkich drużyn, które w fazie grupowej Euro 2021 zmierzą się z Polską jest co oczywiste reprezentacji Hiszpanii. Ekipa, z którą Biało-czerwonym przyjdzie zmierzyć się w Sewilli zajmuje obecnie 6. miejsce w stawce. Szwecja z kolei uplasowała się o trzy pozycję przed reprezentacją Polski, zajmując 18. miejsce, a najniższej spośród grupowych rywali Polski znalazła się Słowacja, która zajmuje dopiero 36. pozycję. Reprezentacja Polski z kolei, w najnowszym rankingu FIFA utrzymała swoją 21. lokatę. Przed rozpoczęciem Euro 2021, liderem jest Belgia, przed Francją i Brazylią. Dalej znajdują się Anglia, Portugalia i Hiszpania. Pierwszą dziesiątkę zamyka Dania. 

Kuriozalne pytanie na konferencji reprezentacji Polski! Tomasz Kędziora tylko się uśmiechnął

Raport z Opalenicy. Uraz Arkadiusza Milika. Napastnik na chwilę opuści zgrupowanie
Sonda
Ile bramek na Euro 2020 strzeli Robert Lewandowski?
Najnowsze