Arkadiusz Milik

i

Autor: AP PHOTO Arkadiusz Milik

Arkadiusz Milik jednak trafi do Turynu?! Sensacyjne doniesienia włoskiej prasy

2022-03-24 10:29

O przenosinach Arkadiusza Milika do Turynu mówiło się jeszcze w czasach, gdy polski napastnik występował w barwach SSC Napoli. Po transferze do Marsylii plotki te nie ucichły. Co więcej, włoskie „Tuttosport” informuje, że przenosiny reprezentanta Polski do stolicy Piemontu wciąż są możliwe. Tym razem nie chodzi jednak o Juventus, a o lokalnego rywala – FC Torino!

Arkadiusz Milik do Marsylii trafił zimą ubiegłego roku i trzeba przyznać, że w klubie z Lazurowego Wybrzeża wyraźnie odżył. 28-latek bardzo często jest istotnym elementem układanki trenera Jorge Sampaoliego, za co odwdzięcza się seryjnie zdobywanymi bramkami. Od momentu przenosin do Francji urodzony w Tychach zawodnik 47-krotnie zakładał trykot l’OM, zdobywając w tym czasie aż 30 goli. Nic więc dziwnego, że reprezentantem Polski interesują się inne kluby, a temat jego letniego transferu wciąż pozostaje aktualny.

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Rybusa i Szymańskiego! Dostało im się za grę dla Rosji | Futbologia

W ostatnim czasie sensacyjne informacje podało natomiast włoskie „Tuttosport”. Według tego źródła Milik może latem trafić do Turynu. Szkopuł w tym, że duże zainteresowanie Polakiem wykazuje nie Juventus, a lokalny rywal – FC Torino. „Byki” z pewnością będą w najbliższym czasie szukać wzmocnienia linii ataku, po zakończeniu sezonu z klubem rozstanie się bowiem jego ikona i najlepszy strzelec – Andrea Belotti. Umowa włoskiego napastnika z klubem z Turynu wygasa wraz z końcem czerwca i już jakiś czas temu stało się jasne, że nie zostanie przedłużona.

Kwestią sporną pozostaje ewentualna kwota całego transferu. Milik – pomimo drobnych zatargów ze szkoleniowcem – jest centralną postacią projektu Marsylii i jej najlepszym strzelcem. Wydaje się zatem, że klub z Lazurowego Wybrzeża mogłaby przekonać jedynie bardzo korzystna finansowo oferta. Niewykluczone jednak, że „Byki” będą w stanie takową przedstawić. Klub ze stolicy Piemontu we wrześniu 2020 roku wydał niemal 22 mln euro na sprowadzenie Simone Verdiego z SSC Napoli. Całkiem możliwe, że oferta w podobnej wysokości mogłaby przekonać władze OM do sprzedaży reprezentanta Polski.

Sonda
Czy Arkadiusz Milik odejdzie z Olympique Marsylia?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze