Piłka, piłka nożna

i

Autor: East News

Dramatyczne sceny w lidze tureckiej. Znany piłkarz miał atak serca!

2021-07-09 9:59

Historia Christiana Eriksena, który podczas meczu Euro 2021 pomiędzy Danią a Finlandią upadł na murawę, a następnie był na niej reanimowany u większości kibiców wciąż mrozi krew w żyłach. Duńczyk finalnie wyszedł z całej sytuacji bez większych obrażeń i dochodzi do siebie w rodzinnych stronach. Równie dużo szczęścia miał piłkarz tureckiego Alanyasporu, Khouma Babacar. Znany z występów we włoskiej Serie A Senegalczyk podczas treningu osunął się na murawę, a lekarze zdiagnozowali u niego atak serca. Szybka pomoc udzielona przez sztab medyczny okazała się decydująca, a zawodnik już w drodze do szpitala odzyskał jednak przytomność.

Piłkarze tureckiego Alanyasporu przygotowują się aktualnie do inauguracji nowego sezonu rodzimej Superligi. W trakcie tych przygotowań zawodnicy przeszli wiele testów, które nie wykazały niczego niepokojącego. Mimo tego podczas jednego z treningów niemal nie doszło do ogromnej tragedii. Senegalski napastnik drużyny z Alanyi, Khouma Babacar, nagle bezwładnie osunął się na murawę. Sytuacja do złudzenia przypominała tę, w której podczas meczu Euro 2021 pomiędzy Danią a Finlandią znalazł się Christian Eriksen. Podobnie jak w przypadku gwiazdora Interu, także i tym razem z natychmiastową pomocą ruszyli koledzy z zespołu oraz sztab medyczny. Ich szybka reakcja sprawiła, że Babacarowi udało się przywrócić funkcje życiowe, a 28-latek jeszcze w drodze do szpitala odzyskał przytomność. Dokładne badania wykazały, że Senegalczyk doznał ataku serca.

Lewandowski grał z kibicami w piłkę na ulicy

Dalsza kariera pod znakiem zapytania

„Po pierwszych badaniach w Burdur State Hospital ustalono, że Khouma Babacar, który zasłabł na porannym treningu na obozie w Burdur, miał atak serca. Dalsze leczenie i kolejne badania zostaną przeprowadzone w prywatnej klinice Alanya Anadolu” – możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie opublikowanym przez klub. Khouma Babacar zdążył już także zamieścić na Instagramie post, w którym napisał, że czuje się już dobrze. Mimo to dalsza kariera sportowa 28-latka stanęła pod ogromnym znakiem zapytania. Senegalczyk w najbliższym czasie przejdzie szereg badań, które odpowiedzą na pytanie czy będzie on mógł wciąż zawodowo grać w piłkę.

Khouma Babacar – przebieg kariery

Khouma Babacar urodził się w Senegalu, ale od najmłodszych lat szlifował swój piłkarski talent we Włoszech. Jego pierwszym poważniejszym klubem była Pescara. Na dalszych etapach kariery 28-latek reprezentował także barwy takich zespołów jak m.in. Fiorentina, Sassuolo czy Lecce. Ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w tureckim Alanyasporze. Jego bilans to 28 występów i 12 strzelonych bramek. Babacar ma także na swoim koncie 3 występy w narodowej drużynie Senegalu. Wciąż nie doczekał się jednak premierowej bramki.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze