Piotr Zieliński od wtorku podejmuje pełny trening. Na boisko wybiec ma w tym tygodniu

2020-10-26 17:12 dch

Cztery tygodnie trwało odosobnienie Piotra Zielińskiego (26 l.). Piłkarz SSC Napoli we wtorek ma podjąć trening w grupie. Realny wydaje się nawet jego udział w czwartkowym meczu z Realem Sociedad w San Sebastian w ramach Ligi Europy.

Dwa dni temu pomocnik Napoli i reprezentacji Polski otrzymał upragniony negatywny wynik testu antywirusowego. Przerwa spowodowana zakażeniem koronawirusem odsunęła go od trzech meczów polskiej reprezentacji (nie przyleciał nawet na zgrupowanie) i trzech spotkań włoskiej ekstraklasy."Dobre wieści o Piotrze Zielińskim i Eljifie Elmasie. Jutro wrócą do treningów po dłuższej nieobecności z powodu koronawirusa. Wyniki są negatywne, oni są znów częścią grupy i mogą być wstawieni do składu. Wybór oczywiście należeć będzie do trenera Gattuso, będzie to zależało od ich obecnej formy, ale obaj pomocnicy odzyskali siły. Zieliński może dać wytchnienie Driesowi Mertensowi, który grał we wszystkich meczach. Z kolei Belg nie jest jeszcze zdolny do gry na na 100 procent. Elmas może jednak zapewnić dać zmianę Insignemu” - pisze portal areanapoli.it

Piotr Zieliński miał pierwszy pozytywny wynik testu w przeddzień odwołanego spotkania z Juventusem Turyn. Kolejne testy dawały również wyniki pozytywne. Polski piłkarz był osłabiony, trudność sprawiało mu wchodzenie po schodach. Oczywiście pozostawał w izolacji.Teraz wraca do gry. Jeżeli nie w czwartek w Kraju Basków, to w niedzielę w Neapolu w ligowym meczu z US Sassuolo.

Najnowsze