Autor: Cyfrasport Piotr Zieliński

Znakomity występ

Piotr Zieliński pogrzebał Napoli! Władze klubu mogą pluć sobie w brodę, zdecydowany głos ekspertów

2024-04-08 11:54

Aktualnie Piotr Zieliński nie może cieszyć się z wielu minut na boisku w barwach Napoli. "Kara" wobec Polaka została zastosowana z powodu nieprzedłużenia kontraktu z włoską ekipą. Fantastyczne trafienie 29-latka w meczu z Monzą dało ekspertom wiele do myślenia, ponieważ warto przypomnieć, że Zieliński został skreślony z listy zawodników, którzy mogą grać w Lidze Mistrzów.

Napoli w końcówce sezonu 2023/2024 w ogóle nie przypomina ekipy sprzed roku. Włoska ekipa od zwycięstwa 3 marca z Juventusem nie mogła przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Po drodze "Azzurri" zremisowali z Torino, następnie odpadli w Lidze Mistrzów z Barceloną, później podopieczni Francesco Calzona podzielili się punktami z Interem, a 30 marca przegrali aż 3:0 z Atalantą. W niedzielne popołudnie zespół Napoli mierzył się z Monzą. Po 9 minutach na prowadzenie wyszła ekipa gospodarzy, ale mistrzowie Włoch na początku drugiej połowy mieli zabójczy czas, za sprawą Victora Osimhena, Matteo Politano oraz Piotra Zielińskiego. Monza po chwili nawiązała kontakt, ale kropkę nad i postawił Giacomo Raspadori, który zapewnił komplet punktów swojej drużynie.

Piotr Zieliński dał do myślenia ekipie Napoli! Znakomity strzał reprezentanta Polski

Zieliński popisał się kapitalnym trafieniem w starciu z Monzą, reprezentant Polski przymierzył zza pola karnego, futbolówka po jego strzale odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki. Włoskie media doceniły występ Polaka i został oceniony przez "La Gazzeta dello Sport" na siódemkę. Na temat Zielińskiego wypowiedział się Fabio Caressa w studiu "Sky Sports". - Niewystawienie Zielińskiego w Lidze Mistrzów było wielkim golem samobójczym dla Napoli. W przypadku meczu z Barceloną mógłby pomóc drużynie - powiedział.

Zimą Napoli postanowiło wyrejestrować Polaka po tym, jak zadeklarował, że planuje odejść z klubu z końcem kontraktu.