Rozgromili rywala, a trener i tak stracił pracę. Carlo Ancelotti zwolniony z Napoli

2019-12-11 8:22 DaO
Carlo Ancelotti
Autor: AP Carlo Ancelotti

Wysokie zwycięstwo Napoli w Lidze Mistrzów z Genk nie pomogło Carlo Ancelottiemu. Doświadczony włoski szkoleniowiec we wtorkowy wieczór został zwolniony ze stanowiska trenera Azzurrich. Przyczyny tej dymisji to zła atmosfera w drużynie oraz niezadowalające wyniki w lidze włoskiej. Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński czekają na ogłoszenie nazwiska nowego szkoleniowca.

Napoli, jak co roku, było jednym z faworytów do przerwania hegemonii Juventusu i zdobycia mistrzostwa Włoch. Gra podopiecznych Ancelottiego od początku sezonu nie była jednak tak dobra, jak można było się spodziewać. Azzurri potrafili zgubić punkty z Genkiem w Lidze Mistrzów, czy kandydatem do spadku w lidze włoskiej, a więc Spal.

Zespół z południa Półwyspu Apenińskiego do wtorkowego meczu w Lidze Mistrzów nie wygrał aż od 23 października. Sprawiło to, że w tabeli Serie A Napoli jest obecnie dopiero siódme i już teraz stało się jasnym, że plany o zdobyciu mistrzowskiego tytułu trzeba będzie odłożyć na kolejny sezon. Po serii słabych wyników właściciel klubu, Aurelio De Laurentiis postanowił ukarać piłkarzy, co nie spodobało się większości drużyny. Decyzje prezesa nie przypadły do gustu także Ancelottiemu.

O możliwej dymisji włoskiego szkoleniowca mówiło się już od kilku dni. Zwolnienie Ancelottiego stało się faktem zaraz po wysokim zwycięstwie Napoli z Genkiem. O dymisji klub poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych. Najpoważniejszym kandydatem do objęcia stanowiska trenera Azzurrich jest Gennaro Gattuso. Były piłkarz w ubiegłym sezonie prowadził AC Milan, ale po gorszych wynikach sam zrezygnował z posady.

Najnowsze